Jakie są lokalizacje na konferencję w krakowie i jakie ciekawostki mają do zaoferowania?

Potrzebujesz miejsca na konferencję? Nie możesz znaleźć odpowiedniego placu? Zdaj się na kompetentne ośrodki udostępniające lokum na tego typu wydarzenia. Wybór jest bogaty, więc jest w czym wybierać!W kategorii konferencje kraków nie brakuje wysokiej jakości lokalizacji. Nie brakuje więc innowacyjnych hoteli położonych w korzystnej lokalizacji, bo w samym centrum Krakowa, nieopodal podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu. Taki hotel ze względu na swoje wygodne położenie posiada prawie z każdego miejsca wyjątkowy widok zarówno na Wawel i Stare Miasto. Wiele hoteli oferujących konferencje kraków to połączenie tradycji z nowoczesnością. Hotele posiadają kilkadziesiąt pokoi, restauracje i sale konferencyjne (Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej).

Szkolenia i konferencje

Autor: Eastern Tallgrass Prairie and Big Rivers Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Innymi przykładowymi popularnymi miejscami są hotele, które są wyjątkowo zaprojektowanymi obiektami, mieszczącymi w Śródmieściu nad Wisłą, w pobliżu dzielnicy żydowskiej Kazimierz i w bliskiej odległości od Starego Miasta. Niejeden taki hotel posiada centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 1550 m2 – Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o konferencjach w Krakowie. Na taką objętość składają się: sala konferencyjna 450m2 dla 500 osób w układzie teatralnym (którą dzielić można na sześć niezależnych sal konferencyjnych łączących się z kolei w kilkanaście kombinacji o powierzchni od 42 do 215m2, mieszczących nawet od 45 do 220 osób w układzie teatralnym), taras z powierzchnią wystawienniczą do kilkudziesięciu stoisk albo bankietowa z parkietem i pubem dla kilkuset osób, foyer z rejestracją uczestników oraz restauracja dla kilkuset osób. Wiele hoteli ma również salę konferencyjną dla kilkuset ludzi w układzie teatralnym (którą to dzielić można na dwie autonomiczne sale). Najpopularniejsze hotele posiadają również Business Room dla spotkań do kilkudziesięciu osób przy wspólnym stole. Dzięki powyższym rozwiązaniom centra konferencyjne sprawdzają się jako sale plenarne na konferencje, powierzchnia wystawiennicza z zabudową dla kilkuset stoisk, lub powierzchnia bankietowa z lokum do tańca. Najpopularniejsze hotele dysponują miejscami parkingowymi w garażu dla kilkudziesięciu pojazdów i autokarów. Najnowocześniejsze hotele to miejsca w pełni klimatyzowane, zaopatrzone w dostęp do internetu WiFi i LAN. Dodatkowo w hotelowym lobby do wykorzystania przez gości pozostaje kącik internetowy, bankomat, sklepik z pamiątkami i prasą, a także sklepik ze słodyczami. Wyróżnić można trzy kategorie pokoi: Standard, Business Class i Suite, które stanowią bazę noclegową kilkuset pokoi dla łącznej liczby nawet do 500 osób. Dodatkowe ciekawostki w hotelach to basen z jacuzzi, sauną suchą i parową, SPA&Wellness, a także salon fryzjerski i gabinety medyczne. Są to argumenty do tworzenia profesjonalnych scenariuszy spotkań z atrakcyjną propozycją towarzyszącą.

Ponadto w ramach konferencje kraków hotele proponują też podziwianie miasta i okolic m. in. w turach, z indywidualnym przewodnikiem (np. pieszo, w elektronicznych pojazdach – melex, Cafe-Tramwajem, Wow busem). Posiadają też własną bazę autokarów i mini-busów. A zatem hotele dbają nie tylko o kompetentne przyjęcie gości w hotelu, ale również o logistykę i realizację komfortowego i bezpiecznego transportu.