Jakie zdolności powinna posiadać osoba funkcjonująca na stanowisku kontrolera finansowego?

Ogólnie jest wiadome, że żeby móc podejmować (nierzadko bardzo ważne) decyzje, konieczne jest posiadanie znacznej ilości rzetelnych danych. W przypadku wielu korporacji, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, jaki pracuje na etacie, o którym będzie mowa.
Specjalista, jaki pracuje na takim etacie powinien ukończyć wyższe studia ekonomiczne (zwłaszcza o profilu finansowym oraz controllingu).

Kandydat na to stanowisko musi oczywiście potrafić biegle obsługiwać aplikacje biurowe, a szczególnie arkusze kalkulacyjne. Powinna również posiadać bardzo rozwinięte umiejętności dotyczące analizowania i umiejętność planowania i organizowania własnych obowiązków. Wymagana jest także doskonała znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Zaintrygował Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to koniecznie zobacz ponadto szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe dane.

Bardzo mile oceniane mogłoby być doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku i znajomość wykorzystywanych w takiej dziedzinie aplikacji.

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Do obowiązków osoby chętnej na stanowisko kontroler finansowy należeć będą m.in.: przygotowywanie, analiza, kontrola (iso 9001) forecastów, a także analizowanie odchyleń dotyczących wydatków i zysków spółki. Innym zadaniem mogłoby zostać analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych. Wymagane jest także regularne przeprowadzanie oceny rentowności inwestycji oraz analizy odchyleń.

W zamian za wykonywaną pracę, kandydat mógłby liczyć między innymi na rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych oraz duże zdolności rozwoju zawodowego (z awansowaniem na dyrektorskie stanowisko włącznie).