Jakim osobom się kalkuluje założenie spółki w Niemczech i czy to jest skomplikowane?

Dużo młodych ludzi szuka swego miejsca na świecie. Próbują otwierać różne sklepy czy decydują się na przykład na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogłyby się opłacać.

Jednak czy robić to u nas, czy gdzieś zagranicą?
reklama outdoor

Autor: Frank Hebbert
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem może być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogą otwierać swoją spółkę na takich samych zasadach co Niemcy. Nie potrzeba mieć meldunku w Niemczech, aby uruchomić spółkę czy jednoosobową firmę. Wystarczy tylko, że spółka będzie miała swą centralę w Niemczech. Otworzenie internetowego biura w Niemczech nie stanowi problemu, gdyż może nam w tym dopomóc dużo firm. Radca prawny pomagający Polakom założyć spółkę w Niemczech przyznaje, że nasi rodacy nie otwierają firm w Niemczech, żeby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, lecz dlatego też, że jest to czynność wymagająca znacznie mniej obowiązków. Na myśl przychodzi tutaj brak przymusu opłacania składek ZUS.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://www.partnerzy.pl/) podobnego serwisu? To właśnie w nim przeczytasz dodatkowe dane dotyczące opisywanej tu kwestii.

Jednak każdy biznesmen powinien opłacać składkę zdrowotną. Jest ona o wiele wyższa niż u nas. Jest uzależniona od przychodów i wynosi około 300-350 euro na miesiąc.

firma w niemczech

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie najmniejszej firmy w Niemczech nie powinno potrwać więcej niż parę godzin. Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od 30 do sześćdziesięciu euro i jest uzależniony od landu. Potem trzeba pójść do US w celu uzyskania numeru skarbowego.

To może zająć od dwóch do 6 tygodni.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi o nas (https://bscav.eu/oferta/konferencje-online/). Gdy powstaną jakiekolwiek niejasności, to szybko Ci na nie odpiszemy.

Prowadzenie naszej działalności w Niemczech winno wiązać się również z przeprowadzką. Czasami jest to coś jak podróż do odmiennej baśni.