Dużo młodych ludzi szuka swego miejsca na świecie. Próbują otwierać różne sklepy czy decydują się na przykład na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogłyby się opłacać.
Jednak czy robić to u nas, czy gdzieś zagranicą?

Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem może być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogą otwierać swoją spółkę na takich samych zasadach co Niemcy. Nie potrzeba mieć meldunku w Niemczech, aby uruchomić spółkę czy jednoosobową firmę. Wystarczy tylko, że spółka będzie miała swą centralę w Niemczech. Otworzenie internetowego biura w Niemczech nie stanowi problemu, gdyż może nam w tym dopomóc dużo firm. Radca prawny pomagający Polakom założyć spółkę w Niemczech przyznaje, że nasi rodacy nie otwierają firm w Niemczech, żeby zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, lecz dlatego też, że jest to czynność wymagająca znacznie mniej obowiązków. Na myśl przychodzi tutaj brak przymusu opłacania składek ZUS.
Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://www.partnerzy.pl/) podobnego serwisu? To właśnie w nim przeczytasz dodatkowe dane dotyczące opisywanej tu kwestii.
Jednak każdy biznesmen powinien opłacać składkę zdrowotną. Jest ona o wiele wyższa niż u nas. Jest uzależniona od przychodów i wynosi około 300-350 euro na miesiąc.

Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie najmniejszej firmy w Niemczech nie powinno potrwać więcej niż parę godzin. Rejestrujemy się w odpowiednim urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od 30 do sześćdziesięciu euro i jest uzależniony od landu. Potem trzeba pójść do US w celu uzyskania numeru skarbowego.
To może zająć od dwóch do 6 tygodni.
Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi o nas (https://bscav.eu/oferta/konferencje-online/). Gdy powstaną jakiekolwiek niejasności, to szybko Ci na nie odpiszemy.
Prowadzenie naszej działalności w Niemczech winno wiązać się również z przeprowadzką. Czasami jest to coś jak podróż do odmiennej baśni.