Jakimi zadaniami zajmuje się stolarz budowlany? W jaki sposób można nim zostać, jakiego typu warunki spełniać?

Stolarz budowlany definiowany także jako cieśla zajmuje się obróbką drewna, jednakże ma troszkę odmienne zadania niż tradycyjny stolarz. Jego najbardziej istotne zadania to prace związane z tworzeniem konstrukcji z drewna, które są konieczne na placu budowy.

baner06.2014]
Tego rodzaju konstrukcje to na przykład pomosty robocze, konstrukcje rozporowe jak również konstrukcje więźby dachowej, okien i drzwi. Ale to oczywiście nie wszystko, więc o jakich zagadnieniach dodatkowo warto wiedzieć?
Cieśla odpowiada za naprawę wymienionych konstrukcji, a jednocześnie urządzeń, lecz również konserwację drewna różnorodnymi środkami chemicznymi, jakie ochraniają przed insektami lub ogniem. Stolarz budowlany bez problemu znajduje zatrudnienie na placu budowy, gdzie powinien być gotowy na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, ale też na zapleczu budowy, w takich miejscach jak na przykład warsztat rzemieślniczy.
Co więcej, czasem musi pracować w głębokich wykopach albo wręcz przeciwnie – na dużych wysokościach. Zawód cieśli można podzielić na kilka specjalizacji.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (http://kantor-intraco.pl/jak-dojechac) pod ten link. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły napisane przy wykorzystaniu podobnej retoryki.

Wymienić można na pewno cieślę konstrukcyjnego, szalunkowego (przygotowującego szalunki) czy cieśla okrętowego, który jak nazwa wskazuje, naprawia statki.

Aby zostać takim stolarzem trzeba skończyć szkołę zawodową profil budowlany, można też ukończyć specjalistyczny kurs, jaki przygotowuje do takiego zawodu.

Najważniejsze w tym zawodzie jest umiejętność odczytywania technicznych rysunków, ale też sprawność fizyczna. Dobrze to wiedzieć, gdy podejmujemy decyzję o wyborze takiej ścieżki edukacyjnej.