Jeśli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto z takiej skorzystać.

Powyższa opcja istnieje chociażby w przypadku przekazania 1% podatku w trakcie składania corocznego zeznania podatkowego
Wszyscy, którzy pracują lub uzyskują dochody z innych źródeł podlegających opodatkowaniu, muszą do końca kwietnia rozliczyć pit 2016/2017.

Warto pamiętać, że jest to obowiązek, ale z drugiej strony to również możliwość wsparcia rozmaitych organizacji użytku publicznego, jeżeli skorzystamy z możliwości przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju wsparcie finansowe dla organizacji prospołecznych może nam się wydawać mało istotne, jednak dla samych organizacji w praktyce, jest to naprawdę dość duże wsparcie. Oczywiście to podatnicy decydują, jaką organizację chcą wesprzeć.

Zainteresował Cię ten temat? Przejdź zatem w podany link, dowiedz się tu (http://etteplan.com/pl), czy nowe posty też Cię wciągną. Wierzymy, że tak.

Do wskazania danej organizacji niezbędne jest zdobycie informacji, jaki jest jej KRS, czyli przykładowo 0000270809 jeżeli chcielibyśmy wesprzeć fundację, która wspiera osoby niepełnosprawne. Na wpisanie takiej informacji jest rzecz jasna wyznaczone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy inny.

pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku przekazania 1% wartości podatku trzeba pamiętać, że rzecz jasna nie jest to obowiązkowe, a także, że 1% to wartość maksymalna, jaką można przekazać rozliczając pit. Jeśli mamy możliwość zrobienia czegoś pożytecznego, warto po nią sięgnąć.

Rozważmy czy nie znamy jakiejś organizacji, którą chcielibyśmy wesprzeć albo po prostu przeanalizujmy, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć. Może być to bowiem równie dobrze organizacja pozarządowa, która wspiera chorych, jak i propagująca sport, czy edukację.