Jeśli planujesz przyjąć do pracy robotnika z Ukrainy, zapewnij sobie przyjazne zaplecze!

W ciągu minionych kilku miesięcy spostrzega się w Polsce znaczny przyrost napływu ludności zza wschodniej granicy. Bez wątpienia wiąże się to z sytuacją dyplomatyczną w tym państwie, a także z zabieganiami zwłaszcza młodzieży do poprawienia swojego życia.
Ludzie z Ukrainy są dla nas całkiem znaczną konkurencją na rynku pracy.

wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to w szczególności tych gałęzi, jakie nie potrzebują elitarnego przygotowania czy doświadczenia, np. handel, prace remontowe. Wielu pracodawców łaskawym okiem spogląda na ciągnących z Ukrainy wykonawców i zatrudnia ich legalnie. Łączy się to czasem z koniecznością znajomości ukraińskiego, albowiem nie zawsze Ukraińcy władają polskim w odpowiednim stopniu. Do rozwiązywania powszednich kłopotów wystarczy najmowany doraźnie świetny tłumacz języka ukraińskiego. Nie musi on posiadać kompetencji w języku fachowym, chyba że zakład pracy tego wymaga; najczęściej jednak wystarcza jego dotychczasowe doświadczenie.
psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
Problem pojawia się w momencie, gdy dochodzi do antagonizmu potrzebującego rozwiązań sądowych albo gdy pracownik chce podpisania umowy po ukraińsku czy uznania jego krajowego dyplomu. Do tego typu zleceń jest wskazany profesjonalny tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takowych profesjonalistów ma paru. Podobnie sprawa ma się w pozostałych metropoliach. W niekorzystnej pozycji znajdują się natomiast biznesmeni z mniejszych miejscowości, gdzie dostępność usług takich tłumaczy jest znikoma.

Zawsze wolno jednak zawrzeć kontakt z Tłumaczem online i w ten sposób polecić mu wykonanie translacji. Taka jest wartość porządnego podwładnego.