Kiedy będziesz miał wypadek w Anglii

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na każde spośród tych pytań to TAK, ten tekst jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tak wielu polskich obywateli decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne we wszystkich kwestiach z tym związanych są bardzo pożądane. Zwłaszcza gdy chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy albo na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

Droga

Autor: Helena Jacoba
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie są ludzie oraz technika, zdarzają się także wypadki drogowe. Statystyki takich wydarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała część ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Anglii. Dzieje się tak z bardzo różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to wzmaga poczucie zagubienia oraz „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim dobrze jest zaznajomić się ze swoimi prawami w tej kwestii, aby wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Przede wszystkim, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o rekompensatę pieniężną za poniesione uszczerbki na zdrowiu bądź też straty materialne. Istotne jest też, by zaraz po zdarzeniu wykonać wymienione niżej działania:

Pozyskać dane sprawcy oraz innych osób uczestniczących w wypadku. Szczególnie ważny jest, poza imieniem oraz nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny samochodu.

Wypadek w pracy

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Koniecznie należy poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Mogą oni poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Warto również zrobić dokumentację fotograficzną miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Należy również zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz iść do lekarza, by zbadał oraz udokumentował ewentualne obrażenia. Jeżeli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, dobrze jest nawiązać kontakt z właściwą firmą, która w naszym ojczystym języku wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zazwyczaj wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj.

Prezentowany materiał jest niesamowicie interesujący, ale bez wahania zobacz też ten opublikowany tutaj (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-gospodarcze-handlowe-i-krs/) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych.

Miasto

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com

W tego typu sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania musisz jednak przygotować następujące informacje:- Dokładną datę i miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg zdarzenia;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);- Poświadczenia lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania także dobrze nawiązać kontakt z właściwą instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą możesz skontaktować się z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich znaleźć??? Najwłaściwiej jest skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak przykładowo Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.