Kontrola gaśnicy – czyli, następny temat z cyklu „co warto na ten konkretny temacik mieć pojęcie?”

Porządna gaśnica jest to równocześnie niezbędna forma ochrony dla nas samych jak również dla naszych bliskich – nie ważne, czy posiadamy taką wewnątrz domku, czy w samochodziku, nigdy nie jest oczywiste, kiedy ma możliwość się przydać, gdyż jak to się mówi „przenigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć”.

pocięte niszczarką dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak każdziutki posiadacz gaśnicy powinien wiedzieć o niewiarygodnie istotnej rzeczy – wie o niej każdziutki kierujący jakimś pojazdem, podczas gdy ktoś, kto ma ją wyłącznie w domku, oraz przenigdy nie miał nawet i podstawowego przeszkolenia powiązanego z ich znajomością, może w ogóle o niej nie wiedzieć…

catering

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Gaśnica to przedmiot, która to przeciwko pozorom nie bywa trudna w obsługiwaniu, jednakże musi być – i tu zaznaczamy: MUSI – mieć ważną licencję, a by takową posiadać, gaśnica jest zmuszona przynajmniej raz do roku zostać poddana konserwacji i przeglądowi, który bywa zgodny wraz z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracji. W skrócie takiego typu „zabiegi” nazywamy najzwyczajniej przeglądem gaśnic. Przegląd gaśnicy jest zmuszony być tak naprawdę zgodny z tak zwanymi „Polskimi Normami” oraz samiutkimi instrukcjami od producentów danego, mającego w posiadaniu poprzez nas samych modelu. Jednak jak osoba może zrobić nam takiego rodzaju przegląd i konserwację? Odpowiedź na to pytanie nie bywa tak prosta, jakby to się mogło wydawać. Zazwyczaj wydaje nam się, że do wszystkiego istnieją jacyś specjaliści i to właśnie ich szukamy, aby pozbyć się sporej ilości problemików.

Tymczasem sprawa wraz z gaśnicami tak nie wygląda, gdyż tak naprawdę wewnątrz Polsce nie istnieje ktoś taki jak „konserwator gaśnic”.

Niewątpliwie zaciekawią Cię opisywane informacje, zatem przeczytaj drobiazgowo pełny raport, który ma wiele wartych zapamiętania faktów, to zbliżona tematyka jak w tym materiale.

A więc kto nam pomoże? Otóż przegląd jak to się okazuje możemy zrobić sami – wystarczy przejść małe przeszkolenie, by wiedzieć co oraz jak uczynić.