Korzyści wynikające z promocji w internecie

W dzisiejszych czasach bez wątpienia można stwierdzić, że jeżeli Twojego przedsiębiorstwa nie ma w Internecie to nie jesteś obecny na rynku. Lecz jeżeli uważasz, że samo posiadanie strony internetowej wystarcza to jesteś w dużym błędzie. To jakby mieć willę z dala od ludzi. Oferta dla klientów może być dobra i bezkonkurencyjna, natomiast bez zagwarantowania odpowiedniej promocji w Internecie nic nie zdziałasz.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zatem podejść do tematu tak by właściwie wyróżnić swoje przedsiębiorstwo w wyszukiwarkach internetowych?

Do wyboru jest kilka metod, trzeba pomyśleć czy lepiej wybrać pozycjonowanie czy reklamy AdWords. Reklamy dają szybszy efekt, jednak to działania SEO dadzą Ci większe możliwości. Według zrealizowanych badań wynika jasno, że zaledwie 2-5% userów klika w boksy reklamowe w wynikach wyszukiwania.

Wydajne pozycjonowanie pozwoli osiągnąć dobry wynik w wynikach naturalnych wyszukiwania – to do nich potencjalni klienci mają bardzo duże zaufanie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja strony internetowej oraz profesjonalne pozycjonowanie to klucz do sukcesu.

przykładowa strona internetowa

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

Do 70% userów odwiedza pierwszy wynik po wyszukaniu danej frazy. Przy poprawnej optymalizacji bez trudu można osiągnąć takie rezultaty. Aczkolwiek co zrobić aby być pierwszym w Google? Można próbować we własnym zakresie albo zlecić optymalizację i pozycjonowanie wykwalifikowanej firmie.

Wiadomo, że pierwsze rozwiązanie da więcej satysfakcji, natomiast zlecenie działań SEO zawodowcom da gwarancję sukcesu – w końcu o to właśnie chodzi. Zajmowanie pierwszego miejsca w wyszukiwarkach internetowych to też prestiż wśród „ludzi z branży”.

Przez to przedsiębiorstwa przywiązują do tego coraz większą uwagę. W dzisiejszych czasach niełatwo znaleźć duże przedsiębiorstwo oferujące swoje usługi w sieci bez działu SEO. Z kolei mniejsze firmy powierzają pozycjonowanie (cennik pozycjonowania w Artefakt) profesjonalnym firmom. Wszak każdy chce zgarnąć dla siebie jak największy kawałek tortu. Jeśli nie uczynisz tego Ty, to zrobi to Twój konkurent!