Kredyt dla seniora – doskonały sposób na to, aby uporać się z kłopotami materialnymi.

W tej chwili obserwujemy systematyczny wzrost liczby osób starszych w polskim społeczeństwie. Dodatkowo opisana tendencja z każdym rokiem nabiera coraz szybszego tempa.

widok - firma

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Prognozuje się iż za za dwadzieścia lat odsetek seniorów wyniesie 25%.
Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest co najmniej kilka. Żyjemy coraz dłużej a a przyrost naturalny maleje. Poza tym – co ma niemniejsze znaczenie – coraz więcej młodych ludzi i małżeństw osiedla się za granicą. W obliczu powyższych faktów warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sytuacja polskich emerytów? – tu o kredycie (zobacz Do czego porównać pożyczkę pod zastaw) dla seniora. Przeprowadzone analizy pokazują, że nie rysuje się ona zbyt różowo, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się bliżej jej materialnym aspektom. Przeszło połowa ludzi starszych boryka się z problemami finansowymi. Nie ma środków na realizację podstawowych potrzeb, takich jak chociażby zakup lekarstw. Wtedy nierzadko jedyną „deską ratunku” okazuje się kredyt dla seniora, dostępny w ofercie dużej części znanych banków. Aby ubiegać się o pożyczkę wcale nie trzeba mieć wysokich przychodów, a comiesięczna kwota spłaty jest dopasowywana do indywidualnych możliwości – .

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się renta hipoteczna. To najprościej mówiąc świadczenie pieniężne w zamian za przeniesienie prawa własności do domu, mieszkania lub innej nieruchomości na fundusz hipoteczny.