Kto musi uiszczać ZUS składki i jak duże w dzisiejszych czasach są ich wielkości?

Każdy dba o to, aby posiadać pieniądze na aktualne życie i na swoje radości. Wszyscy ludzie, jacy choć troszkę orientują się w biznesie pamiętają, że aby prowadzić spółkę, trzeba uiszczać niektóre należności.

ERP
Laptop, biurowiec

Autor: Maxime Guilbot
Źródło: http://www.flickr.com
Które? Przyjrzyjmy się takiemu tematowi.
Wszyscy właściciele działalności gospodarczej są zobowiązani do płacenia ZUS składki za siebie, a jeśli zatrudnia kadrowiczów, to również za nich. Obowiązek płacenia ZUS składki powstaje już w dniu rozpoczęcia wykonywania czynności. Gdy aktywność zostaje zawieszona, wtedy obowiązek płacenia ZUS składki również jest przerwany. Od dnia rozpoczęcia wykonywania czynności, do dnia zaprzestania jej wykonywania, biznesmen musi płacić ZUS składki. A które to ZUS składki? Więc, obowiązkowo każdy biznesmen podlega ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu, wypadkowemu i zdrowotnemu.

Istnieją jeszcze odmienne ZUS (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-o-czym-musisz-pamietac-zatrudniajac-pracownika-na-umowe-zlecenie) składki, lecz one nie są obowiązkowe.

Koniecznie przeczytaj najnowszy materiał (https://www.mojekonferencje.pl/) na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na to zagadnienie.

Jest to ubezpieczenie chorobowe. Persona, która sama prowadzi aktywność gospodarczą ZUS składki prezentuje w comiesięcznej proklamacji rozliczeniowej, którą jest ZUS DRA. Kiedy nie angażujemy jakichkolwiek kadrowiczów, wtedy ZUS składki musimy płacić do 10 dnia każdego miesiąca. Jeżeli z kolei posiadamy swoich kadrowiczów, za jakich płacimy składki ZUS, wtedy musimy je opłacić do 15 dnia każdego miesiąca.

Kto dopiero rozpoczyna swoją historię z własną firmą, może liczyć na dogodne ZUS składki. Z tego typu ulgi na ZUS składki możemy skorzystać poprzez 24 miesiące. Tego okresu nie wydłuża przerwanie czynności.