Łatwe zakładanie swojej firmy

Jeśli praca na etacie jest dla pracującego pewnym ograniczeniem, a tłumaczenie się szefowi z jakiejkolwiek podejmowanej decyzji jest uciążliwe, słusznym rozwiązaniem jest swój biznes. Założenie własnej firmy zwiększa szanse na większe dochody.

Właściciel firmy jest sam dla siebie prezesem, sam określa zakresy działania i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Zakładanie firmy nie jest uciążliwe, jednakże powinno się zrealizować parę działań, odwiedzić parę miejsc i to w odpowiedniej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Wpis do rejestrów jest zarazem podaniem o nadanie numeru REGON, przyznanie, albo wskazanie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, także zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie sygnalizuje się również każde zmiany z obrębu przekazywanych wiadomości. W formularzu trzeba podać typ czynionej aktywności wedle wykazu PDK.

mieszkanie - wystrój

ą własnej działalności jest zdobycie niezależności. Biznesmen jest w stanie samodzielnie rozstrzygać o sobie, ale również ponosi całą odpowiedzialność za podjęte postanowienia. Jest także beneficjentem każdych właściwych decyzji, natomiast powinien liczyć się z rozgoryczeniem porażki. Samodzielnie rozstrzyga, o której wstaje i do której pracuje (zobacz podanie o rozwiązanie umowy o pracę). Zdarza się, że nieraz w ogóle nie kładzie się spać, ale zawsze to będzie tylko jego postanowienie.

Rozstrzygnięcia w obrębie źródła przychodu winna poprzedzić dokładna analiza zysków, kosztów, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Konsekwencją tego powinno być porównanie uposażenia netto z pracy i dochodu netto (zobacz kalkulator brutto) z działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*