Łatwe założenie własnej firmy

Każdy, kto planuje zajmować się sprzedażą produktów, czy też usług przez dłuższy okres, w sposób profesjonalny i zorganizowany, musi założyć działalność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą powinno być wyprzedawanie książek przez sieć, wykonywanie remontów mieszkań, prowadzenie gabinetu medycznego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.

W tych przypadkach zarejestrowanie działań to obowiązek.

Jeżeli sądzisz, że te informacje są przydatne, to odsyłam do strony www – w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto przeczytać.

Aktywność gospodarczą jest możliwość założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, albo podpisu elektronicznego.

Założenie firmy nie jest trudne, jednak należy zrealizować kilka działań, odwiedzać kilka miejsc i to w stosownej kolejności. Zaczynamy od wypełnienia formularza CEIDG.

Skoro czytasz ten artykuł, znaczy to, że zaciekawiło Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne witryny (http://www.eccoholiday.com/p/hiszpania-majorka) posiadają nie mniej świeże dane.

Rejestracja do ewidencji jest jednocześnie podaniem o nadanie numeru REGON, przyznanie, albo wskazanie numeru NIP i wybór postaci opodatkowania, oraz zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie zgłasza się także wszystkie przemiany z obrębu podawanych wiadomości. W formularzu należy podać gatunek realizowanej aktywności wedle listy PDK.

bezpłatny

Autor: Peter Cartledge
Źródło: http://www.flickr.com
założenie firmy

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
W formularzu CEIDG należy określić, kto będzie prowadził dokumentację skarbową jednostki. Jeżeli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z którym biurem księgowym będziemy kooperować, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a potem własny wpis aktualizujemy.

Jeżeli wykonywana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w sytuacji, gdy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w jakiej zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.