Masz swoją firmę? Planujesz nabyć auto? Dowiedz się, co musisz wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeśli masz swoją firmę i chcesz nabyć auto obligatoryjnie przeczytaj poniższy materiał.
Leasing – co to takiego?
Leasing to rodzaj dzierżawy. Jeżeli zdecydujesz się na leasing, samochód nie stanie się Twą własnością. Będziesz wyłącznie jego użytkownikiem.

finanse

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Projektor instalacyjny z serii P

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To rewelacyjna oferta dla przedsiębiorców a także tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing również musisz wnosić miesięczne raty. Jaka jest zatem różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest znacznie mniej zobowiązujący. Z jakiego powodu?

Ponieważ w chwili, kiedy przestajesz uiszczać comiesięczne należności po zwyczajnie oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie wchodzi w grę. Jak widać leasing jest bardziej dostępną formą finansowania.

Masz ochotę przeczytać większą ilość podobnych informacji? Jeśli tak, to sprawdź to unikalne źródło (www.franklincovey.pl/efektywna-komunikacja/), ponieważ też Cię z pewnością zaintryguje.

Dodatkowym plusem jest ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Aby leasingować samochód niekiedy potrzebujesz tylko dowodu tożsamości i drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, kiedy zamierzasz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Dodatkowo firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twoich średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w okresie ostatnich sześciu miesięcy. Istotna będzie również forma Twego zatrudnienia oraz stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię również dokumenty poręczyciela.

(ogólnie o leasingu samochodów)

Autor: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Dla kogo jest leasing?
Leasing jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, oraz dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeśli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, staniemy się właścicielami samochodu po zapłaceniu ostatniej raty. Proces następuje automatycznie. Natomiast gdy zdecydujemy się na operacyjny możemy, ale nie jesteśmy zobligowani do wykupu pojazdu. Kiedy uprzednio wybraliśmy leasing operacyjny możemy bez żadnych konsekwencji oddać samochód firmie leasingowej. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą co jakiś okres wymienić samochód na nowy.
Co, gdy przeoczymy termin naszej opłaty?
By nie mieć zbędnych kłopotów musimy wpłacać wskazaną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym razie musimy liczyć się z tym, że firma leasingowa natychmiast zareaguje na brak opłaty.

Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeżeli opóźnienie wynosi więcej niż 30 dni, a klient nie uregulował dwóch i więcej rat, w większości wypadków musi się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeżeli opóźnienie dotyczy tylko jednej raty, grożą mu jedynie odsetki.

Jeżeli ten tekst wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź informację (http://www.bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-poznan/) przedstawiającą podobny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Będzie musiał ponieść koszty wezwań i upomnień.

Jednak, jeśli regulujemy stale nasze zobowiązania leasing może nam w niektórych przypadkach zdecydowanie ułatwić pracę i życie.