Mieszkanie z licytacji komorniczej – zalety

W życiu większości z nas nadchodzi chwila, kiedy to chcemy „zapuścić korzenie” w jednym miejscu. W pierwszych chwilach jest to tylko krótkotrwała myśl, która po czasie przeistacza się w działanie. Rozpoczynamy poszukiwania, snujemy plany, a zdarza się nawet, że dostosowujemy wiedzione dotychczas życie pod kątem nowego mieszkania. Przyciągają nas zielone ogrody, nadzorowane osiedla i nowoczesne pomysły.

Komornik sądowy

Autor: Linds Panther
Źródło: http://www.flickr.com
Komornik – Tarnowskie Góry

Całe przedsięwzięcie należy rozpocząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Decydujemy się na zielone obrzeża miasta, czy jednak strzeżone osiedle bliżej jego serca? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, lub zdolności kredytowej.

W obecnych czasach Polaków nie stać na tak duże inwestycje, dlatego obecnie najczęściej wybieraną drogą do uzyskania środków na kupno wymarzonego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe. Coraz więcej osób interesuje się także okazją kupna lokalu w trakcie licytacji komorniczej.

Niewątpliwie taka transakcja przy udziale komornik (poprzednia strona) śląsk niesie ze sobą wiele dobrego. Podczas pierwszej licytacji cena wywoławcza ustalona zostaje na 3/4 wartości rynkowej lokalu. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do finału, to w trakcie drugiej, cena kupna nie powinna przekroczyć wcześniejszej ceny wywoławczej. Nawet 25 proc. zaoszczędzonych funduszy to w przypadku nabycia mieszkania ogromna suma. Informacje na temat licytacji znajdziemy w sieci wpisując frazę: komornik Tarnowskie Góry.

Licytacje komornicze – Tarnowskie Góry
Dodatkowo należy wspomnieć, że jeśli mieszkanie trafiło na licytację, to jego stan nie musi być wcale zły. Licytacje komornicze Tarnowskie Góry przeprowadzane są z wielu powodów, w związku z tym standardy lokali mogą bardzo różnić się między sobą. W większości są to lokale nadające się od samego początku do zamieszkania, bez potrzeby przeprowadzania remontu. Co ważne, mieszkania z licytacji komorniczej sprzedawane są na zasadzie nabycia pierwotnego, tym samym są zwolnione z zaległości czy zobowiązań hipotecznych dłużnika.

Teoretycznie więc możemy kupić wymarzone mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Ale aby nie kupować „kota w worku” powinniśmy dokładnie sprawdzić dokumentację związaną z nieruchomością. Dodatkowe informacje – czego jeszcze nie wiesz?