Na co kierować uwagę przy zakładaniu lokaty?

Bankowe lokaty, a dokładniej szczędzenie poprzez bankowe lokaty posiada dzisiaj wielu prześmiewców, jacy twierdzą, że nie ma to sensu, ze względu na nieduży zysk.
Mimo to, lokata terminowa w dalszym ciągu stanowi najpopularniejszy sposób lokowania nadwyżek pieniężnych pośród Polaków.

lokata

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo tego że jest to zdecydowanie najprostszy sposób umieszczania oszczędności to dla wielu ciągle najważniejsze są reklamy, jakie przyciągają wysokim oprocentowaniem bez przedstawiania szczegółów produktu.
Lokata terminowa jest to najprostszy inwestycyjny produkt, jaki polega na złożeniu depozytu z wskazanym terminem zapadalności. W momencie upływu tego czasu depozyt (kwota lokaty) jest nam zwracany wraz z naliczonymi a także uiszczonymi przez bank procentami. Czy lokata się opłaca? Podług mnie na pewno tak, bowiem przy zachowaniu 100% bezpieczeństwa uzyskujemy przychód.

Czy masz wątpliwości? Nie krępuj się! My zapewne uszanujemy wszelaką możliwość prowadzenia debaty. Więc czekamy na oceny od Ciebie.

Ponadto dochód ten możemy z góry określić znając parametry danej lokaty terminowej. Sztywne oprocentowanie bankowej lokaty może stanowić jej zaletę, ale również wadę – szczególnie w przypadku lokat długoterminowych. Dziś atrakcyjne oprocentowanie lokaty na przykład trzyletniej wcale nie musi być identycznie korzystne za rok. Na rynku może się w tak długim okresie dużo zdarzyć. Jeżeli stopy procentowe wzrosną to oprocentowanie twej lokaty zostanie bez zmian więc przestanie być już korzystna, natomiast jej zerwanie może się wtedy nie opłacić (po upływie długiego czasu jej trwania).

Jednakże w wypadku, kiedy stopy procentowe spadną w okresie trwania twej długoterminowej lokaty ze stałym oprocentowaniem wtenczas ty będziesz beneficjantem, dlatego że bank już zobowiązał się do wypłacenia Ci odsetek po stawce umówionej w momencie zawierania umowy.