Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców i dlaczego uznawany jest za opłacalny?

Czasami przedsiębiorstwo potrzebuje nadprogramowych finansów, w związku z czym najlepszą opcją na zyskanie ich jest wzięcie kredytu. Jeśli naszym celem jest zwiększenie majątku firmy idealnym rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kredyt inwestycyjny dla firm

Już nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm łączy się z inwestycjami. Mogą to być wszelkie sprzęty, maszyny, patenty, a także remonty pomieszczeń i nieruchomości. Kredyty te są przyznawane na konkretny cel, który firmy muszą jasno określić. W dodatku musimy przygotować wycenę i specyfikację. Jeśli projekt jest naprawdę pokaźnych rozmiarów warto napisać niedługi biznesplan. W niektórych bankach przedstawiciel firmy musi liczyć się z tym, że każdy etap inwestycji będzie wymagał faktur. Jeżeli odpowiednio określimy cel, bank upewni się, że inwestycja jest opłacalna.

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia wszelkich formalności to informacje o dochodach i potwierdzenie legalności biznesu. Powinno się złożyć wniosek w kilku bankach, gdyż każdy z nich może odmiennie obliczyć naszą zdolność kredytową. Poza tym dzięki takiemu działaniu wybierzemy ofertę, która rzeczywiście będzie dla nas najkorzystniejsza. Bez zależności od tego, czy pobieramy kredyty we Wrocławiu, Krakowie, czy Łodzi możemy spłacać je jednorazowo oraz rozłożyć na raty. Wszelkie szczegóły ustalane są podczas sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny okres spłaty bywa bardzo różny, nawet kilkunastoletni. Powzięte kwoty mogą oscylować pomiędzy od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im większa kwota, tym formalności są bardziej skomplikowane. Kredyty inwestycyjne dla firm są bardzo ryzykowne.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com
Jak zorganizować kredyt obrotowy dla firm

W związku z tym bank musi mieć dobre zabezpieczenie, przewyższające kwotę kredytu. Może to być m.in. hipoteka nieruchomości czy blokada rachunku bankowego. Sytuacja na rynku nie jest pewna, nie wiadomo, czy firma będzie dobrze prosperować przez kolejne lata. Duże kredyty są dzielone na transze, tym samym bank ma pełny wgląd w działania przedsiębiorcy. Jak już było wspomniane powyżej kredyty inwestycyjne mają naprawdę duże ryzyko, dlatego też otrzymanie tego typu pożyczki jest dużo trudniejsze. Powinno się udać do doradcy, za którego pomocą z pewnością lepiej zrozumiemy przedstawiane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to często jedyna możliwość do rozwoju. Firmy potrzebują finansów na nowe projekty, więc nierzadko jest to krok konieczny. Dobrze przygotowany biznesplan i wycena ryzyka pozwoli nam na otrzymanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeśli to nasza jedyna szansa na rozwój, naprawdę warto z niej skorzystać, pomimo ryzyka. Więcej informacji zdobędziesz na Forsel Finance