Na czym polega profesja agenta ubezpieczeniowego

Mówi się, że trudno o zawód, który można pozyskać prędzej niż rzemiosło agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin urzędowy i już posiadamy licencję. Jednak samo zdobycie upoważnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest o wiele trudniej. Wielu z nas tej profesji nie darzy specjalnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości pomiędzy agentem i akwizytorem. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże specyfika pracy sprawia, że oba zajęcia zdają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Starczy zajrzeć na internetowe fora bądź podpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, ażeby odkryć, że wiele osób późno wybrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich ewentualność dużych zarobków i duża dawka swobody .

Oczywiście, że w internecie odnajdziesz dające do myślenia tematy.Na omawiany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź na kolejną stronę (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/komunikacja-w-programach-lojalnosciowych/)!

W końcu agent jest sam sobie sterem, okrętem oraz żeglarzem. On decyduje ile a także kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na szukanie odbiorców i determinacji – zależą przyszłe dochody. Życie jednak prędko weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większość wypala się niezmiernie szybko, ostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z reguły zostają w zawodzie na długo jak też rzeczywiście znakomicie zarabiają.
Jakie cechy musi mieć urodzony agent? Przede wszystkim musi umieć nawiązywać kontakty z ludźmi. Jasno wyrażać swoje myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości i odwagi. Ważna jest również psychiczna odporność.

W tej pracy słowo „nie” słyszy się bardzo często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 20 telefonach, jakie kończyły się błyskawicznym „nie, dziękuję”, prędko się załamie, będzie się stresował oraz nie znajdzie w sobie motywacji aby wykręcić numer po raz kolejny. Agent musi być świetnym psychologiem. Musimy umieć słuchać ludzi, próbować ich poznać, indywidualnie podchodzić do każdego z nich. Brzmi niczym slogan, jednakże taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formułek. Klienta to nudzi, on nie pragnie poznać pełnej oferty firmy. Pragnie by agent był jego doradcą.

Gdy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na wątek poruszany w opisywanym wpisie, to wejdź tu pożyczki pod zastaw nieruchomości – niewątpliwie te materiały również Cię zainteresują.

Zrozumiał jakie ma pragnienia, oczekiwania po czym zaproponował mu optymalną usługę (użyj tego linku). Rzecz jasna agent musi doskonale znać produkty, jakie posiada do zaoferowania oraz potrafić dobrać ten najlepszy dla klienta.
Jeśli dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wbij w przeglądarkę: praca agent ubezpieczeniowy.