Nie za każdym razem jesteśmy w stanie nadążyć za finansami przedsiębiorstwa

Każdy z nas miał lekcje matematyki i wszyscy musieliśmy wyliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez wiele lat brakowało królowej nauk na maturze, na całe szczęście sytuacja się zmieniła i matematyka ponownie jest podstawowym przedmiotem do zdania.

Dlaczego na szczęście matematyka wróciła na maturę? Tak, więc ludzie po szkole średniej nie byli w stanie

finanse

Źródło: http://pixabay.com

policzyć nawet banalnych rzeczy, gdyby nie było przymusu uczenia się do matury. Ale część osób wybiera studiowanie na kierunkach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby po prostu lubią liczby i najczęściej uwielbiają pieniądze.https://www.logintrade.pl/e-procurement (zobacz https://www.logintrade.pl/e-procurement)Kierunki finansów czy księgowości, to dobry pomysł na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A kiedy będziemy np. posiadali swoją firmę przyjdzie nam liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz przeciętnych należności. Wskaźnik ten jest bardzo istotny, bo daje możliwość określenia ile razy w czasie roku może odtworzyć stan swoich należności- sprawdź.

Przy wskaźniku, który jest niższy niż siedem musimy pomyśleć czy kredytowanie klientów nie jest zbyt duże. Kontrola jest niezbędna, zwłaszcza, jeżeli chodzi o należności. W obecnych czasach wszyscy posiłkują się różnego rodzaju programami, które mogą wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z tego typu programów możemy zaliczyć program, który ma kontrolować nasze należności. Dzięki przejrzystemu interfejsowi aplikacji widzimy wyraźnie, jakie długi mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności jest o wiele

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

łatwiejsza i sprawniejsza, aniżeli tradycyjne poszukiwania w stercie faktur i innych dokumentów, czy aby na pewno każdy dłużnik uregulował należności. Musimy pamiętać mając własną firmę, że trzeba mieć pod kontrolą należności klientów bez przerwy.

Nie powinniśmy raz na pół roku siąść i sprawdzić, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin płatności trzeba zdawać sobie sprawę, że gdy minie termin będą naliczone mu karne odsetki. To jeden z najlepszych sposobów na właściwe uregulowanie faktur. Jeżeli klient (sprawdź tutaj) wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do zapłacenia każdej faktury w ustalonym czasie.