Notariusz to praca, która nie zaginie

Kiedy bezustannie ostrzegają nas przed złą koniunkturą, postepujacym bezrobociem, brakiem szans dla młodych po kierunkach humanistycznych, w dalszym ciągu spore wzięcie wśród wyspecjalizowanych zawodów takich jak księgowa, policjant czy notariusz.
Wskazuje to, że aby robić coś użytecznego, nie zawsze trzeba być inżynierem. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę internetową np. notariusz, aby okazało się jak bardzo ten rodzaj zajęcia jest atrakcyjny .

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś prawo jest z nami na każdym kroku, stąd też zawody prawnicze wciąż spotykają się z niesłabnącym wzięciem. Ale nie wystarczy skończyć tylko studiów by można było założyć np. kancelarie notarialne w Warszawie. Ci, którzy chcą praktykować ten zawód czeka ciężka droga.

Posiadanie wyższego wykształcenia to dopiero początek, po którym trzeba zaliczyć test na aplikację notarialną, a po jej zakończeniu egzamin zawodowy i przejść przez obligatoryjną asesurę. Płace, które ustalane przez rozporządzenie ministra, w powszechnym mniemaniu wynagradzają ten duży trud długotrwałego kształcenia się.Trudno określić, ile właściwie tacy wspomniani wcześniej notariusze Warszawa mogą miesięcznie zarobić.

Badania podają różne kwoty, od 4000 do prawie 10 000zł. W zależności od realizowanej procedury prawnej i jej ceny.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Chęć skorzystania z usług notariusza jest konieczna np. gdy musimy zawrzeć umowę kupna lub sprzedaży mieszkania, spisać umowę wstępną, testament lub pełnomocnictwo, wykonać projekt deklaracji PCC lub wyciąg z dokumentów. Z tym i szeregiem innych procedur, wykonywanych przez notariusza, mamy do czynienia często, stąd osoby wykonujące ten zawód nie mogą uskarżać się na brak zajęcia.Konkretna kancelaria notarialna daje radę świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy.

Stale potrzebna jest wiedza z wielu specjalizacji. Wówczas najnowszy materiał przyda się wszystkim ludziom. By ją posiąść, możemy przejrzeć artykuł pod wskazanym linkiem.

Niewątpliwie jest to fach elitarny, cieszący się istotnym zaufaniem publicznym. Jego prestiż nie maleje. Konkretna opinia podążająca za wykonawcą tak wąskiej działki potrafi być skuteczniejsza niż zwyczajowa promocja. Warto się natrudzić, bo być może ktoś kiedyś szukając notariusza wpisze w Google znajdź więcej info i trafi akurat Ciebie?