O czym pamiętać, jak chcemy dostać zwrot podatku? Jakiego rodzaju sprawy mają największe znaczenie?

Jeśli pracowaliśmy albo mamy zamiar w przyszłości jechać do pracy do Niemiec, to powinniśmy wiedzieć, iż będziemy mieć szansę na zwrócenie nadpłaconego w tym kraju podatku.

toaleta

Źródło: pixabay.com
oprogramowanie dla firmy

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy to zrobić sami, lepiej jednak zwrócić się do firmy, która profesjonalnie się taką kwestią zajmuje.
zobacz

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze dokumenty, które potwierdzają zwrot podatku z Niemiec, to zaświadczenie i kata podatkowa. Jedno, jak i drugie poświadcza całkowite zarobki, jakie zdążyliśmy uzyskać w czasie roku podatkowego przeczytaj na stronie .

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na opisywany wątek, to przejrzyj nowy materiał (http://www.logintrade.pl/uslugi), który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

Pierwszy dokument natomiast ma wypisane tylko zarobki uzyskane u jednego pracodawcy, więc jak w trakcie pobytu w Niemczech, byliśmy zatrudnieni w kilku miejscach pracy, to muszą istnieć osobne dokumenty od każdego z nich.

Inaczej to wygląda w przypadku karty podatkowej, na której można dopisywać zarobki otrzymanie w innym miejscu. Tutaj jednak trzeba mieć na uwadze to, iż już od paru lat takie karty wychodzą z użycia, a to dlatego, iż powoli w użytku jest system elektroniczny przekazywania informacji o zarobionych pieniądzach do urzędu skarbowego sprawdź tutaj. Zdarzyć może się tak, że nie mamy karty podatkowej lub zaświadczenia o zarobkach. W tej sytuacji możemy rozliczać się używając odcinków z wynagrodzeń.
Tego typu odcinki można otrzymywać miesięcznie albo tygodniowo, wszystko jest zależne od częstotliwości otrzymywanych wypłat.

Jak zwrot podatku z Niemiec to za każdym razem też musimy pamiętać o utrzymaniu spójności swoich danych personalnych. Kiedy na przykład zdarzy nam się zmienić nazwisko, to wszelkie dokumenty powinny zostać podpisane tym samym nazwiskiem, które znajduje się na innych potrzebnych dokumentach.