O poprawie wydajności pracownika

Bez pracy człowiek nie istnieje. Człowiek nie czuje się spełniony, jeśli nie sprawdzi się w pracy. Miarą człowieka zwykle jest jego angaż w wykonywaną pracę.

Te odczucia (ktoś może je nazwać frazesami) określają pewną część rzeczywistości, jakim jest relacja człowieka i jego pracy. Jeśli zestawimy słowa: „człowiek” i „praca” to chcąc nie chcąc będziemy mieli skrajne skojarzenia: od zadowolonego, spełnionego obywatela po smutnego, zupełnie niezdolnego do cieszenia się ze swojej pracy, pracownika. O tym, czy nie lubimy, czy lubimy swoją pracę zależy od wielu czynników. Jakich?

4results

Autor: 4 Results
Źródło: http://www.4results.pl

Najbardziej sprawiedliwy podział (który tym samym w żaden sposób nie wyczerpuje tematu), to model na którym jest góra pieniędzy plus uśmiech, góra pieniędzy plus zmęczenie i niezadowolenie, mało pieniędzy plus uśmiech. Po co to jest? Już wyjaśniam.

Czy niniejszy wpis jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zaabsorbuje Cię również to wiarygodne opracowanie – mówi o zbliżonej tematyce.

Pierwszy przypadek to człowiek, który nieźle zarabia, a do tego lubi swoją pracę, dlatego też jest i kasa, i uśmiech, czyli uciecha z pracy.

kobiety w biurze

Źródło: flickr.com

Drugi przykład, to praca, która również przynosi atrakcyjne dochody, lecz daje też zmęczenie i znużenie wykonywanym zajęciem. Po prostu, pieniądze są czymś, co sprawiają, że dana osoba wykonuje daną pracę, ale jednocześnie nie cierpi swojej pracy. Trzeci opis, to człowiek o normalnych, przeciętnych dochodach, ale dużym zadowoleniu z życia. Pieniądze nie są najważniejsze, one są co prawda niewielkie, ale dają spokojne życie, najważniejsza jest praca, która jest jednocześnie pasją, to w niej nasz bohater się spełnia.

Istnieją jednocześnie systemy, które zwiększają wydajność pracy. Odnosi się do tego Total Productive Maintenance.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli w tym celu przeczytasz informacje z serwisu, które dla Ciebie przygotowaliśmy w następnym linku.

Program ten realizowany jest na dwóch płaszczyznach. Jedną z nich jest człowiek, drugą maszyna. W skrócie ujmując konsulting TPM odpowiada za zwielokrotnienie wydajności każdego pracownika dzięki zwiększeniu ich umiejętności oraz wiedzy. Pomaga to im także zwiększyć własną odpowiedzialność. Te wszystkie czynniki wpływają na większą satysfakcję z pracy, bo pracownik odnajduje swoje miejsce, lepiej i efektywniej pracuje, a jednocześniejest bardziej samodzielny. Artykuł odnosi się do tekstu na: