Obowiązek każdego, kto osiągnął dochód – rozliczenia skarbówką

Każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnąć dochód musi do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego złożyć w Urzędzie Skarbowym formularz PIT. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w Polsce prawo. Warto pamiętać, że jego nie przestrzeganie to widmo naprawdę wielkich kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie naszego kraju srogo karane.Rozliczenie roczne PIT musi być złożone zawsze do końca kwietnia roku, który ma miejsce po tym, za który składamy formularz. Na terenie Polski rok podatkowy ma identyczny przebieg z rokiem kalendarzowym, co naprawdę mocno ułatwia sprawę

.

praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

Już na przykład na terenie Anglii sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy dobiega końca w tym kraju zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT jeszcze kilka lat temu złożyć można było tylko i wyłącznie osobiście we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Obecnie skorzystać można z ogromnego udogodnienia, jakim jest rozliczenie formularza PIT 36 czy PIT 37 za pośrednictwem Internetu. Formularz PIT 36 (bądź inny właściwy ze względu rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnej aplikacji komputerowej, a następnie drogą internetową dostarcza do urzędu. Ogromna oszczędność czasu i nerwów. Do tego nie trzeba nawet na kilka chwil wychodzić z domu. Gotowy formularz jest natychmiast po przesłaniu sprawdzany pod względem ewentualnych błędów. Jeżeli występują w nim najmniejsze choćby błędy, to program natychmiast je wyłapuje i nie przyjmuje formularza. Trzeba go wówczas wypełnić jeszcze raz. Dzięki temumożna być pewnym, że wszystko jest w porządku.

rozliczanie podatków

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Roczne rozliczenia z fiskusem za pośrednictwem Internetu cieszą się ostatnio rosnącą nieustannie popularnością. Polacy doceniają oszczędność czasu i coraz bardziej ufają takiej formie rozliczania się.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie warty uwagi, to kliknij tutaj. Zamieszczone tam treści także Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje.

Nie mają już obaw, że PIT tak naprawdę do urzędu nie trafi, co zaowocuje poważnymi kłopotami. Rozliczenie za pośrednictwem Internetu odbywa się błyskawicznie, sprawnie i jest rzeczywiście proste. Nie jest wymagana do tego żadna specjalistyczna wiedza ani doświadczenie.

Jeżeli zaciekawiły Cię informacje w naszym tekście, to doczytaj również (http://www.mennicapoznanska.com/kategoria/srebro/) nowe wątki na następnej stronie, która znajduje się pod poniższym linkiem.

Poradzi sobie z tym każdy. Wszystko po to, aby żyło się nam łatwiej. Można liczyć się z tym, że działający na terenie Polski Urząd Skarbowy dążył będzie do tego, aby możliwe były tylko za pośrednictwem Internetu. Aby uzyskać więcej informacji o tym rozwiązaniu zobacz koniecznie: