Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce perspektywa dla osób samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak podają statystycy w roku 2030 niemal dwa miliony ludzi będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Przytoczone prognozy mają się sprawdzić jeżeli wciąż będzie istniał w Polsce tak mały przyrost demograficzny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jedyne strapienie naszych władz. Nasz system emerytalny nie daje pewnych gwarancji na godne życie na emeryturze prawie nikomu. Świadczenia emerytalne, jakie już dzisiaj wypłacane są emerytom okazują się być zdumiewająco niskie. I nie ma co liczyć, że coś się poprawi (należna renta dożywotnia). Na przeciw tym problemom wyszedł sejm. W 2014 roku obowiązuje ustawa dotycząca odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daje możliwość osiąganie dodatkowych dochodów z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy bankom. W zamian proponowane jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy regulują w całości nowy mechanizm finansowy, który w UE i w USA cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób starszych. Chcąc skorzystać z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka (zobacz kredyt hipoteczny dla firm) kalkulator będzie znakomitym urządzeniem, by szczegółowo policzyć bilans zysków i strat (zapoznaj się z tematem o odwróconej hipotece na stronie Trzeba szczegółowo zwrócić uwagę na szereg niebezpieczeństw z tym powiązanych. Głównym dylematem jest wartość nieruchomości. Winna być on obliczona przez uprawnionych ekspertów i nie rodzić najmniejszych zastrzeżeń. Senior może także poprosić o wycenienie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę zarekomendowanego przez rodzinę lub [oferty pracy w holandii – job service] przyjaciół.
W Polsce jest wiele banków i instytucji finansowych proponujących podobne usługi finansowe.

Należy jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia. Wiele pseudo banków i firm para finansowych pasożytuje na niewiedzy osób starszych, zainteresowanych taką formą dodatkowego zysku i oferuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.