Odwrócona Hipoteka – stosunkowo nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone zwłaszcza dla osób starszych

Jednym z najistotniejszych wyzwań w obliczu których staje dzisiejszy świat, a szczególnie państwa Europy w tym również Polska jest niezaprzeczalnie starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Analitycy ostrzegają: z upływem czasu seniorów będzie coraz więcej. Prognozuje się, że w 2050 roku ich liczba wzrośnie o przeszło 5 milionów.
Sytuacja ludzi starszych nad Wisłą pozostawia wiele do życzenia. Skromna emerytura sprawia, że nierzadko nie starcza im do pierwszego. Nie mają pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak chociażby kupno leków.

Przejdź do artykułu, który jest pod tym linkiem i czytaj to (http://www.workservice.pl/praca/biurowa/poznan/) na ów temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Co w takim razie zrobić? Kredyt Dla seniora to często jedyny ratunek i idealny sposób na to, ażeby załatać dziury w domowym budżecie. Instytucje finansowe lubią „klientów na emeryturze”. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest co najmniej kilka. Są rzetelni. Stosunkowo szybko spłacają swoje zadłużenia mimo niewielkich przychodów. Nie ma obaw iż stracą pracę, wyjadą do innego kraju czy splajtują. Od niedawna osoby starsze mogą czerpać korzyści pięniężne z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowe „narzędzie” finansowe to odwrócona hipoteka kalkulator pozwala obliczyć wysokość dożywotniej renty.

Trzeba przy tym uwzględnić wartość nieruchomości (zobacz pożyczka pod hipotekę) a także – choć nie wynika to bezpośrednio z ustawy – wiek potencjalnego kredytobiorcy.