Oprawy LED – obowiązujące specyfikacje

Projektowanie oświetlenia nowopowstających obiektów przemysłowych bądź unowocześnienie istniejących systemów wiąże się z zapewnieniem stosownego komfortu widzenia, powiększeniem wydajności pracy a także zapewnieniem jak najwyższej wydajności energetycznej. Modernizacja oświetlenia hali przemysłowej składa się z kilku elementów.

Najważniejszy to fragment jakościowo-ilościowy. Zapewnia on właściwy poziom natężenia oświetlenia do wykonania pracy wzrokowej.tu pit 2020 darmowy program pit 2020 darmowy programDalszy element związany jest z pojęciem ekonomii użytkowania i ekologią. Plan oświetlenia obiektu przemysłowego musi spełniać pewne wymogi. Są to odpowiednio: dobór poziomów nasilenia oświetlenia na płaszczyznach miejsca pracy i w otoczeniu miejsca pracy, zapewnienie właściwej równomierności w polu zadania wzrokowego jak też w polu bezpośredniego sąsiedztwa, ograniczenie olśnienia, dobór koloru światła oraz wskaźnika oddawania kolorów, wybór skutecznego systemu oświetlenia, zagwarantowanie optymalnego, solidnego oraz bezproblemowego w eksploatacji i pielęgnacji systemu.

żarówki led

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Spełnienie wymagań standardu PN-EN 12464- 1 jest nadzwyczaj istotne z punktu spojrzenia zapewnienia bezpieczeństwa pracy, ale również optymalnej wydajności. W dzisiejszych czasach budowania układów o dużej sprawności, a co za tym idzie ekonomicznych i ekologicznych, jest coraz to powszechniejsza. Koszta eksploatacji są tu nie bez znaczenia, zważywszy na ogromne powierzchnie obiektów przemysłowych. Na etapie planistycznym należy indywidualnie podejść do każdego z obiektów jak też dopasować instalację oświetleniową. Przebieg procesu twórczego, jakim jest projekt oświetlenia związany jest z doborem systemu do wymagań przy uwzględnieniu warunków technologicznych a także wymagań jakościowych. W razie istniejących rozwiązań modernizacja oświetlenia LED pozwala na zastosowanie dużo wydajniejszych systemów oświetleniowych. Powiązana z tym energooszczędność dosięga nawet 50 % w porównaniu do dotychczasowej instalacji.

Bez wątpienia z uwagi na brak stosownego oświetlenia w istniejących rozwiązaniach może zdarzyć się, iż zapewnienie odpowiedniego poziomu nasilenia będzie wiązało się ze zwiększeniem mocy systemu.

Prezentowany tekst wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane nawilżacz ewaporacyjny treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i pochłoną Cię całkiem.

Wypływa to najczęściej ze zmiany charakteru obiektu jak też rodzaju pracy, a to związane jest ze zmianą wymagań, co do poziomu oświetlenia. Dobrze jest wówczas sprawdzić firmę pomagającą przy modernizacji oświetlenia. Nie należy się zrażać w podejmowaniu próby modernizacji oświetlenia. W takim wypadku trzeba poszukać innowacyjnych rozwiązań, które będą np. reagowały na zmianę warunków oświetleniowych.