Osoba zatrudniona w zakładzie pracy. Czy dobrze jest całe życie się kształcić?

Chyba żadnego pracodawcy nie trzeba obecnie przekonywać co do tego, że osoby zatrudnione w firmie muszą dokształcać się przez cały czas trwania pracy zawodowej. Odnosi się do nawet do tych, którzy dysponują naprawdę szeroką wiedzą oraz doskonałymi umiejętnościami. Szkolenia przeznaczone dla pracowników są naprawdę zróżnicowane. Aktualnie szkolenia tworzone z myślą o pracownikach można podzielić głównie na te miękkie i twarde.

szkolenia

Autor: visualpun.ch
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia miękkie to grupa szkoleń, z których może skorzystać każdy niezależnie od tego, w jakim zakładzie pracy jest zatrudniony oraz jakie stanowisko zajmuje.

Czy podoba Ci się prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie mniejszy zus, gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Do szkoleń tego rodzaju zalicza się między innymi szkolenie poruszające temat zasad skutecznej komunikacji. Teraz naprawdę dużo pracodawców dokłada ogromnych starań, by proces komunikacji w prowadzonej przez nich firmie przebiegał prawidłowo, a szkolenia istotnie to ułatwiają. Do szkoleń o charakterze miękkich zaliczane są także szkolenia z zakresu asertywności. W tym przypadku jednak pracodawcy są ostrożni z zapisywaniem swoich pracowników na zajęcia , które mają uczyć asertywności. Tak naprawdę bowiem znaczna część właścicieli firm zupełnie nie chce, by ich pracownicy byli osobami prezentującymi postawę asertywną. Z punktu widzenia większości szefów asertywność bowiem zawsze zapowiada kłopoty. Szkolenia miękkie to również szkolenia poświęcone autoprezentacji. Umiejętność ta z całą pewnością przydać może się wszystkim bez względu na to, jakie stanowisko piastują. Inne szkolenia mogą dotyczyć na przykład radzenia ze stresem oraz umiejętności wypoczywania. W biegnącym gdzieś ciągle świecie szkolenia tego typu wydają się być szczególnie istotne. Do takich tematów zalicza się również ocena ryzyka zawodowego szkolenie której poświęcone może trwać zaskakująco długo (tutaj dowiesz się więcej: szkolenie z oceny ryzka zawodowego).

ocena ryzyka zawodowego

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto zaciekawiony jest tego typu szkoleniem powinien w wyszukiwarce internetowej wprowadzić frazę „ocena ryzyka zawodowego szkolenie”. Szkolenia o charakterze twardym to już szkolenia poświęcone konkretnym zagadnieniom mającym związek z konkretnym miejscem czy stanowiskiem pracy. To do tego rodzaju szkoleń zalicza się szkolenia z takich zagadnień jak norma ISO 14001:2015. Takie zagadnienia jak przytoczona norma ISO 14001:2015 to tematy, które nie należą do prostych –