Outsourcing – kiedy jak też co opłaci się zlecać innym przedsiębiorstwom?

Rozwijająca się firma oznacza coraz więcej fragmentów, nad jakimi trzeba zapanować. Czasami warto zastanowić się nad oddaniem części obowiązków doświadczonej jednostce zewnętrznej – a więc zainwestować w tak zwany outsourcing.

Telewizory Smart TV Philips z technologią Ambilight

Autor: Philips
Źródło: Philips
fakturzystka

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

W rutynie outsourcing jest to przejęcie przez wyspecjalizowaną w konkretnej dziedzinie jednostkę części obowiązków innego podmiotu, na bazie zawartej wcześniej umowy. Scedować możesz dla przykładu sprzątanie czy też rachunkowość, a doświadczona fakturzystka może się zająć twymi fakturami.

Jeżeli zainteresował Cię taki tekst, sprawdź przykłady (http://www.secretclient.com/badania-marketingowe/) umieszczone pod tym linkiem. Na pewno odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Outsourcing spotykany jest najczęściej w takich dyscyplinach jak rachunkowość, audyt, szkolenia, zaopatrzenie albo IT. Rzecz jasna nie jest to ograniczona lista opcji, w jakich ów sposób zarządzania potrafi się sprawdzić.

Z jakiej przyczyny outsourcing jest godzien uwagi? Przede wszystkim, w razie ogromnego, rozwijającego się przedsiębiorstwa umożliwia on skupienie uwagi na kluczowych celach a także zadaniach przedsiębiorstwa, dzięki złożeniu działań koniecznych do utrzymania przedsiębiorstwa w ręce specjalistów. Do tego, występuje tutaj znaczna obniżka wydatków – nie ma potrzeby zatrudniania a także szkolenia własnej wyspecjalizowanej kadry ani też inwestowania w bazę techniczną, konieczną do prowadzenia na przykład księgowości bądź zaopatrzenia. Outsourcing to również odciążenie – scedowanie pewnej liczby obowiązków na speca z zewnątrz pozostawia więcej czasu na sprawy firmy, jakimi mogą zajmować się wyłącznie jej wewnętrzni pracobiorcy.

Nim zdecydujemy się na konkretnego specjalistę powinno się szczegółowo sprawdzić, czy rzeczywiście oferuje on wysoką jakość usług i jakie są Sądy dawnych partnerów. Trzeba także świetnie przygotować umowę, tak ażeby mieć pełne przekonanie, że usługa zostanie wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami.