Pit w 2014 przez internet

Czy braliście już pod uwagę Państwo jak szybko rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok 2013? Im bliżej tej daty tym częściej przychodzi nam do głowy myśl ażeby zrzucić tę czynność na kogoś innego. Najlepiej zapłacić komuś, kto się doskonale zna na rozliczeniach PIT-ów, przekazać dane i mieć problem z głowy.

Informujemy jednakże, że calutki proces można przejść znacznie prędzej i w dodatku całkowicie za darmo. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej online.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie PITów a następnie ich wysyłanie przy zastosowaniu internetu jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. W czasach teraźniejszych z kolei to zjawisko coraz bardziej powszechne i z roku na rok coraz częściej wybierane.

Masz chęć poznać opisywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły .

I nic w tym dziwnego, gdyż, użytkownik przecież zasiada przed laptopem, wklepuje dane poprzez i następnie wysyła je do właściwego urzędu. W ten właśnie sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje tylko zaczekać na ewentualny zwrot podatku.

Niemniej jednak szybkość przejścia przez cały proces to nie jedyne zalety. Należy mieć na uwadze, że wypełnieniem formularza przez Internet w aplikacji może zająć się ktokolwiek bez względu na to czy zna się na prawie podatkowym czy jest to jego bolączka. To system troszczy się o to aby wpisywane informacje były prawidłowe i też system troszczy się o zgodność deklaracji podatkowej z aktualnie panującymi regulaminami prawnymi (zobacz tu).

Wypełnianie deklaracji PIT w taki sposób jest w pełni bezpieczne. System utworzony był tak ażeby jedynie użytkownik wypełniający PIT miał dostęp do własnych danych a wysyłane dane są szyfrowane, więc tym samym niemożliwe do przejęcia przez osoby niepowołane.W związku z wieloma zaletami, które wiążą się z rozliczeniem się z PIT online, nakłaniamy Państwa do takiej formy składania deklaracji w tym roku.