Planowanie domowego budżetu

Po co mi to planowanie? Przecież i tak wydajemy wszystkie pieniądze, jakie zarobimy. Nie ma sensu spisywanie wydatków, od tego nie przybędzie mi wszak pieniędzy. A jednak powinniśmy wiedzieć, na co oraz czy na pewno dobrze wydajemy nasze pieniądze.
budżet domowy to zestawienie przychodów oraz wydatków, najczęściej dotyczące każdego miesiąca.

pożyczka pozabankowa feniko

Autor: Jemel May
Źródło: http://www.flickr.com

metodyczna obserwacja budżetu pomoże Ci ocenić kondycję finansową Twej rodziny i umożliwi zarządzanie środkami. Budżet możesz prowadzić w zeszycie, możemy też przygotować prostą tabelkę w Excelu. Tworzenie budżetu zaczynamy od dogłębnego rozpisania wszelkich sztywnych dochodów a także kosztów. Do przychodów należeć będą Wasze pobory, ale pamiętaj też o przychodach z pracy dodatkowej oraz zleceń, z lokat bankowych, z wynajmu mieszkania, z praw autorskich. Wydatki to nieskończona ilość pozycji – pożyczki, opłaty za mieszkanie, media, ubezpieczenia na życie, opłaty za żłobek i wszystkie codzienne koszty – pożywienie, ciuchy, transport, rozrywka, farmaceutyki, etc.
Bazą planowania budżetu domowego będzie uświadomienie sobie struktury wydatków oraz podzielenie ich na dwie części – wydatki konieczne, takie jak kredyty, czynsz, jedzenie a także te ponadplanowe, takie jak rozrywka, używki, poniektóre ubrania albo jadło.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas wpis jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj także zamieszczony poniżej (https://www.workservice.pl/praca/fizyczna/warszawa/) inny tego typu artykuł.

Dopełniając takiego podziału, można oszacować swą sytuację finansową a także zaplanować kolejne kroki.

Koszty muszą zostać rozpisane dokładnie, jednak niezbyt szczegółowo, bowiem zniechęci Cię ilość pozycji do uzupełnienia. Należy przez 3 miesiące dokładnie spisywać wszystkie koszty, aby zbadać na co wydajesz pieniążki. W sytuacji kryzysowej podratować może cię pożyczka pozabankowa Feniko.