Szukasz zatrudnienia ale nie potrafisz natrafić na nic fajnego? Być może nie korzystasz z wszystkich dostępnych narzędzi

Bezpieczna i wartościowa praca jest wyjątkowo ważna dla komfortu psychicznego oraz ugruntowanej sytuacji materialnej. Jeśli nie posiadamy etatu oraz stałego dopływu środków, nie jesteśmy w stanie zatroszczyć się o elementarne potrzeby naszej rodziny, stresujemy się oraz martwimy, jak poradzimy z opłatami i najpilniejszymi sprawunkami. W momencie, jeśli stajemy przed potrzebą znalezienia posady, warto upewnić się, że stosujemy w swoich działaniach wszystkie teraz dostępne narzędzia oraz rozwiązania.

Read More …

Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Aktualnie w szkołach, na uczelniach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo można zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie dążą do osiągnięcia wymarzonych posad, pną się po szczeblach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz obszerna wiedza w danej dziedzinie gwarantuje nam możliwość realizacji zawodowej i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm ciągle poszukuje specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, czym się zajmują.

Read More …

Bezrobocie w Polsce – w jaki sposób dzisiaj sobie z nim radzić?

Niestety, bezrobocie w Polsce jest nadal bardzo poważnym problemem społecznym. Dotyczy ono szczególnie młodych ludzi, często absolwentów wyższych uczelni, jak również osób w podeszłym wieku, które nie zawsze są w stanie wykonywać pracę fizyczną.

Read More …