Praca sezonowa

Każdego roku, prawie pół miliona rodaków wyjeżdża do pracy sezonowej za granicę. Niezwykle popularnym kierunkiem są Niemcy, Holandia, Francja, również Finlandia. Szansa dochodu w okresie letnim, to dla większości osób kusząca możliwość. Przyciągają nie jedynie duże płace, ale dodatkowo sposobność ujrzenia innego kraju, uzyskania doświadczenia i nowych znajomości.

polecam link

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Praca sezonowa najchętniej podejmowana jest za zachodnią granicą, bowiem jest blisko i bezpiecznie, a sąsiedzi szanują niezawodność polskich pracowników. Na wiosnę zaczyna się tam okres szparagowy, truskawkowy i ogórkowy. Płace za pracę sezonową są różne. Zależą one w zasadzie od ustaleń płacowych w pojedynczych rejonach, a wynoszą przeciętnie 5 – 6 euro. Wielkim plusem pracy u niemieckich sąsiadów jest ich bliskość, a tym samym częstszego wjazdu do domu. Praca sezonowa w Holandii już od wielu lat pociąga pracujących z Polski. Z ofert agencji korzystają przeważnie ci, którzy wyjeżdżają do pracy po raz pierwszy, nie czują się za pewnie w odległym państwie z obcym językiem, albo mają już dobre doświadczenia z daną agencją.

Praca sezonowa rozpoczyna się w okolicach maja, a kończy w październiku. Można także liczyć na pracę przy kwiatach, w chłodniach, lub przemyśle mięsnym. W Holandii zarobki zależą przede wszystkim od wieku pracownika, stawki pracodawcy, punktu, i zakresu pracy. Na ogół

praca sezonowa

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com

oferowane stawki to 7-9 euro na godzinę netto.

Interesujący temat? Zatem wejdź w ten link i doczytaj i sprawdź (https://trenerzy.pl/motywowanie-zarzadzanie-zespolem-case-study/). Na pewno zaciekawią Cię nowe wątki na ten temat. Będzie nam miło, jeżeli Ci się podoba.

Należałoby pamiętać, że agencje pośrednictwa pracy pobierają za swoje usługi dowiedz się więcej należności. Bywa tak, że negocjują w rozliczeniach pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Plusem jest to, że częstokroć proponują lokal mieszkalny, dojazd do miejsca pracy i pieczę własnego pracownika na miejscu.

Praca sezonowa we Francji przyciąga nie tylko przez wzgląd na zarobki, ale i czar owego kraju. Na pracowników tymczasowych z Polski czeka branża rolnicza i cały rynek winiarski. Praca jest rozmaita rozpoczynając od ścinki winorośli, po pomoc w produkcji wina.

Zaciekawił Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź poza tym szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Praca sezonowa to dla wielu osób wyłączne źródło utrzymania, w szczególności z rejonów o sporym bezrobociu.