Praca w branży IT

Nikt z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie obecnego świata bez komputerów i systemów informatycznych, które są obecne w prawie każdym aspekcie naszego życia. Nasilająca się informatyzacja wywołuje coraz większy popyt na specjalistów z tej branży. Praca IT jest w tym momencie najlepiej wynagradzana spośród wszystkich branż na rynku. Podaje się, iż w branży usług informatycznych w Polsce jest niedostatek około 50 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.

praca w IT

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Duże zapotrzebowanie jest konsekwencją ogromnego tempa zmian oraz pojawiania się coraz to nowszych technologii w każdym niemal aspekcie codziennego życia.

Jeżeli zainteresował Cię opisany temat, poznaj serwis zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego ue, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoją wiedzę!

Aby tworzyć i utrzymywać takie systemy niezbędna jest duża rzesza pracowników o konkretnych kompetencjach technicznych – programistów, specjalistów z zakresu quality assurance, architektów oprogramowania czy też project managerów. Co jasne, wysokość zarobków jest zależna do doświadczenia jak i posiadanych umiejętności. Ze względu na niedostatek fachowców, firmy informatyczne chcą przyciągać zdolnych, wartościowych pracowników wysokimi zarobkami, dodatkowymi benefitami oraz możliwością interesujących wyjazdów biznesowych. Praca IT stoi również otworem przed osobami bez doświadczenia – dzięki funkcjonowaniu ogromnej ilości praktyk oraz staży, przedsiębiorstwa uczą i wdrażają przyszłych pracowników. Co więcej, w Internecie istnieje bardzo duża ilość kursów on-line dzięki którym od podstaw jesteśmy w stanie się nauczyć różnego rodzaju języków programowania, tworzenia stron internetowych jak i administrowania bazami danych. Wraz z wzrastającym popytem na najwyższej jakości systemy komputerowe wzrasta rola zjawiska zwanego outsourcing IT –

google

Źródło: pixabay.com

etc. Na rynku istnieje ogromna ilość przedsiębiorstw które specjalizują się w tworzeniu oprogramowania, wspierania utrzymania istniejących systemów aż po helpdesk oraz administrację sieciami.