Praca w branży IT w RFN to dobra opcja dla informatyków

Porządny informatyk w sumie nie powinien skarżyć się na długotrwałe bezrobocie. Jednakowoż bardzo różnie to bywa. A w szczególności, że na nieszczęście realia polskiego rynku pracy przesadnie różowe to raczej nie są. Co w takim przypadku trzeba polecić solidnemu komputerowcowi, który posiada wykształcenie informatyczne?

konferencja IT

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Być może wyjazd za granicę? Dużo osób wyjeżdża za granicę oraz generalnie nie uskarżają się na własny los. No wiadomo: spora część Polaków pracuje za wyłącznie najniższą krajową, lecz jeśli jesteśmy poszukującymi zatrudnienia informatykami to oczywiście nie powinniśmy obawiać się o swoje zarobki. Który kraj jest szczególnie przystępny polskim informatykom?

Można pokusić się o twierdzenie, iż RFN to taki kraj, w którym to zdecydowanie warto poszukać fajnego zatrudnienia. Głównie z tego powodu, że w sumie niemiecki rynek IT cechuje się bardzo wysokim poziomem.

Zamieszczone w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę training partner, na której zgłębisz pokrewne zagadnienia.

Rzeczywistość jest taka, iż niemiecka gospodarka jest bardzo mocna, niemalże wszędzie mieszczą się solidne przedsiębiorstwa, które przecież potrzebują ciągle korzystać z pomocy IT. Wiadomo: w takowych przedsiębiorstwach nabór na pracowników nie jest nieustanny, lecz praca it Niemcy, w oczywiście przypadku bardzo dobrego komputerowca, jest praktycznie na zawołanie. Sprawdź propozycje tutaj – .

Od długiego czasu zarobki w Niemczech rosną bardzo powoli – to być może odrobinę denerwuje, lecz miejmy na uwadze, że jeżeli niemiecka gospodarka chce być bardzo konkurencyjna, czymś niezbędnym jest to by nie było wiele razy droższa pod względem kosztów pracy, aniżeli pozostałe kraje. Choć i tak niemieckie pensje są naprawdę dobre, szczególnie w IT. Niemalże wszędzie w IT dobrze zwykło się płaci, choćby z tego powodu, że w tej branży rządzą pracujący, firmy walczą o najlepszych!

Najbardziej poważny kłopot z podjęciem zatrudnienia w Niemczech, w Kolonii albo Monachium, to oczywiście kiepska, często zerowa znajomość jęz. niemieckiego. Co prawda nie zawsze pracodawca wymaga od pracowników znajomości języka naszych sąsiadów, ale jeśli znamy wyłącznie angielski, niejako na starcie w dużym stopniu zmniejszamy szanse na lepszą, wielce ponadprzeciętną robotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*