Co oznacza ocena pracownicza, jakie spełnia funkcje oraz jaką może przybierać odmianę?

Być może spotkałeś się już kiedyś z takim pojęciem, jak na przykład ocena pracownicza. Możliwe, iż zastanawiałeś się nad tym co tak właściwie oznacza to pojęcie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, a także poznamy odpowiedzi na tak istotne pytania, jak na przykład: jakie role pełni dziś ocena pracownicza? Oraz jaką może przybierać formę?

Read More …

Wypatrujesz pracy w dynamicznie rozwijającej się korporacji? Sprawdź propozycje Patron Service!

Na obecną chwilę internet jest jednym z istotniejszych narzędzi, z którego użytkujemy codziennie. Nie da się ukryć, że zapewnił wiele prac jak na przykład płacenie rachunków, wykonywanie sprawunków czy trwały kontakt ze rodziną. W związku z tak szerokim działaniem internetu zaistniało gro firm świadczących różnorodne usługi wprost dotyczące najogromniejszych wymagań dzisiejszych ludzi.

Read More …

Najbardziej pożądane posady w branży informatycznej

Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się upodobania na rynku pracy. Duży rozkwit zanotował sektor usług, w którym pracę otrzymują zwłaszcza uczniowie szkół wyższych chcący zarobić na swoje potrzeby.

Read More …

W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

Bardzo wiele ludzi mieszkających w Polsce, pracuje na stanowisku, wymagającym od nich nieustannego trwania za kółkiem pojazdu. Nie istotne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich kwestiach zazwyczaj otrzymujemy wehikuł służbowy. Niekiedy jednak, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi pracownikami, nie mamy do rozporządzania służbowego auta i potrzebujemy dysponować swoim. W takiej chwili warto dowiedzieć się, jak poprawnie rozliczać koszty z pracodawcą. Potrzebne będą tutaj kilometrówka i troszkę dobrej woli.

Read More …

Nabory do Solid Security

Świetnym przedsięwzięciem na wyszukanie pracy jest rozważenie opcji pracy w ochronie. Wystarczy przekwalifikowanie i ścieżka zawodowa jest otwarta. Można ukończyć określony kurs, albo szkołę policealną, która szkoli na kierunku pracownika ochrony. Przy ochronie obiektów handlowych można wykonywać pracę bez licencji, jeśli natomiast potrzebujemy posiadać obszerniejsze przywileje i płace, należałoby nabyć licencję pracownika ochrony fizycznej, lub technicznej.

Read More …

Consulting i coaching – sprawdzone rozwiązania i usługi dla firm

W poniższym pomocnym wpisie przedstawiamy pojęcia z dziedziny biznesu, które są kluczowe w ostatnich latach. Musi poznać je każdy przedsiębiorca chcący osiągnąć sukces w obecnym, ciężkim gospodarczo świecie. Namawiamy do lektury.

Read More …

Świetnie działająca firma.

Amlux to jedna z w większym stopniu wyspecjalizowanych firm zajmujących się sprzątaniem na polskim rynku. Trudni się ona tego typu usługami już od 1989 roku. Spółka ta funkcjonuje na obszarze całego kraju, a zatrudnia blisko 4 tysiące osób. Amlux ma aż czternaście biur w Polsce. Amlux zajmuje się sprzątaniem dużych biurowców klasy A, galerii handlowych, marketów, obiektów przemysłowych, stadionów, osiedli mieszkaniowych, a także w sprzątaniu szpitali.

Read More …

Nota pracownicza – czym jest i czy powinno się jej obawiać?

Slogan „ocena pracownicza” często powoduje, że czujemy się niepewnie, oraz nawet czujemy nieznaczny niepokój. Lecz czy rzeczywiście ocena pracownicza powinna wywierać w nas strach? Warto zastanowić się nad tym czym tak naprawdę jest ocena pracownicza, oraz także które metody oceny pracowniczej można dziś wyliczyć.

Read More …

Czym jest ocena pracownicza, jaką pełni funkcję oraz jakim sposobem następuje?

Ocena pracownicza jest w większości wypadków dokonywana w większych firmach i przedsiębiorstwach. Jej kluczowym celem jest gruntowna i precyzyjna ocena pracownika, jego pracy i wywiązywania się z powierzonych mu obowiązków. Ocena pracownicza spełnia parę znaczących funkcji, pośród nich zdołamy przytoczyć funkcję rozwojową, motywacyjną, informacyjną, prócz tego także funkcję decyzyjną oraz edukacyjną. Dzięki niej wolno orzec skuteczność osób, jakie są zatrudnione w firmie, oraz także konkretnie skontrolować ich pracę, na przykład oceniając czy jest ona zgodna z przyjętymi wzorcami w danej firmie.

Read More …

Zorientuj się czym jest wynajem pracowników, bo może to być właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy

Zakładając swoją działalność gospodarczą musimy zatrudnić do pracy ludzi, jakich cechować będzie głównie systematyczność, przedsiębiorczość oraz energia, bo bez tych cech niewyobrażalne wydaje się być wydajne działanie przedsiębiorstwa.

Read More …

Kiedy oraz co opłaca się zlecać innym?

Kadry, rachunkowość – co możemy zlecić zewnętrznej firmie i jakie to przyniesie pożytki?
Outsourcing, zatem przekazanie części obowiązków bądź procesów firmowych innej, wyspecjalizowanej w danej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło pośród średnich oraz małych przedsiębiorców.

Read More …

Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to bywa premia wie każdy pracownik i każdziutki pracownik wie, że od czasu do czasu należy bardzo się namęczyć, by takową dostać. Powstało parą rodzajów premii, jednak chyba nadająca najbardziej duże zadowolenie PRacownikowi jest premia nazywana Uznaniową, albowiem jej otrzymanie daje nam znać, iż nasz szef docenia naszą pracę oraz jest z niej bardzo zadowolony – co daje nam nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również zarazem bardzo dużo satysfakcji.

Read More …

Czym właściwie jest śledzenie pracowników w firmie

Problem monitoringu pracownika w zakresie jego prawa do intymności, że żaden przepis prawa polskiego nie zawiera objaśnień dóbr prywatnych, do jakich kwalifikuje się również prawo do prywatności. Podobnie jak nie ma prawnej definicji dóbr intymnych, tak brak jest w krajowym prawodawstwie objaśnień prywatności, czy również prawa do prywatności. Prawo do intymności bywa ochraniane na gruncie prawa pracy. Prywatność jednostki zatrudnionej podlega takiej osłonie, której podlegają inne interesy i prawa niemajątkowe.

Read More …

Osoba zatrudniona w zakładzie pracy. Czy dobrze jest całe życie się kształcić?

Chyba żadnego właściciela firmy nie trzeba aktualnie przekonywać co do tego, że osoby zatrudnione w firmie muszą kształcić się przez cały czas trwania pracy zawodowej. Tyczy się to nawet tych, którzy dysponują naprawdę ogromną wiedzą oraz świetnymi umiejętnościami. Szkolenia dla pracowników są naprawdę różnorodne. Dzisiaj szkolenia pracownicze można podzielić głównie na te miękkie i twarde.

Read More …