Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to bywa premia dobrze wie każdy pracownik oraz każdziutki pracownik dobrze wie, iż czasami trzeba niewiarygodnie się namęczyć, żeby takową otrzymać. Istnieje kilka rodzajów premii, jednakże chyba nadająca największe zadowolenie PRacownikowi bywa premia nazywana Uznaniową, albowiem jej otrzymanie daje naszym osobom znać, że nasz prezes docenia naszą własną robotę i bywa z niej bardzo zadowolony – co przydaje nam nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również przy okazji wiele satysfakcji.

Read More …

Jakim sposobem pracodawcy mogą w dniu dzisiejszym kontrolować własnych pracowników?

Podtrzymanie dyscypliny w naszych miejscach zatrudnienia w szeregu przypadków jest zadaniem niesłychanie trudnym. Doświadczenie niewątpliwie pokazuje, że owe zagadnienie jest obiektywnie trudne do rozwikłania. Każdy pracownik bowiem chce posiadać swoje uprawnienie do prywatności. Pomimo tego pracodawca jest zobligowany do kontrolowania swoich pracowników w zakresie kompetentnego wykonywania obowiązków.

Read More …

Wypatrujesz pracy w dynamicznie rozwijającej się korporacji? Sprawdź propozycje Patron Service!

Aktualnie internet jest jednym z ważniejszych narzędzi, z którego korzystamy na co dzień. Nie można ukryć, że umożliwił gro prac takich jak opłacanie opłat, wykonywanie sprawunków czy stały kontakt ze rodziną. W związku z tak szerokim funkcjonowaniem internetu powstało sporo firm oferujących przeróżne prace prosto dotyczące największych zapotrzebowań nowoczesnych ludzi.

Read More …

W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

Bardzo wiele ludzi żyjących w naszym kraju, jest zatrudnionych na stanowisku, zmuszającym ich do nieustannego trwania za kółkiem samochodu. Nie ważne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich kwestiach zazwyczaj dostajemy samochód firmowy. Niekiedy jednak, szczególnie jeśli jesteśmy debiutującymi pracownikami, nie mamy do dyspozycji służbowego auta i potrzebujemy jeździć własnym. W takiej sytuacji warto zorientować się, jak poprawnie rozliczać wydatki z pracodawcą. Przydadzą się tutaj kilometrówka i nieco dobrej woli.

Read More …

Jak skutecznie wywrzeć wpływ na stan relacji w naszej firmie?

Uformowanie solidnego zespołu w naszej firmie to w wielu przypadkach wyzwanie niejednego menedżera. Okazuje się bowiem, że skuteczność pracowników, którzy mają pełne przekonanie, że mogą na sobie polegać niezwykle mocno wzrasta. Sporo firm pragnie w takim razie uczynić wszelkie wysiłki, aby polepszyć zależności w zespole. Praktyka jednak pokazuje, że szablonowe szkolenia niestety często nie przynoszą nam spodziewanych wyników.

Read More …

Czym jest ocena pracownicza, jaką pełni funkcję oraz jakim sposobem następuje?

Ocena pracownicza jest najczęściej realizowana w większych firmach oraz przedsiębiorstwach. Jej kluczowym celem jest dogłębna i precyzyjna ocena pracownika, jego pracy i wywiązywania się z zleconych mu obowiązków. Ocena pracownicza spełnia kilka istotnych funkcji, wśród nich zdołamy wyliczyć funkcję rozwojową, motywacyjną, informacyjną, na domiar tego również rolę decyzyjną oraz edukacyjną. Dzięki niej można stwierdzić efektywność osób, jakie są zatrudnione w firmie, i także szczegółowo skontrolować ich pracę, na przykład oceniając czy jest ona zgodna z otrzymanymi standardami w danej firmie.

Read More …

Osoba zatrudniona w zakładzie pracy. Czy dobrze jest całe życie się kształcić?

Chyba żadnego właściciela firmy nie należy na chwilę obecną przekonywać co do tego, że osoby zatrudnione w firmie muszą dokształcać się przez cały czas trwania pracy zawodowej. Odnosi się do nawet do tych, którzy pochwalić mogą się naprawdę ogromną wiedzą oraz doskonałymi umiejętnościami. Szkolenia dla pracowników są naprawdę zróżnicowane. Aktualnie szkolenia dla pracowników dzieli się przede wszystkim na te miękkie oraz twarde.

Read More …

Kiedy oraz co opłaca się zlecać innym?

Kadry, księgowość – co można powierzyć zewnętrznej firmie i jakie to przyniesie zyski?
Outsourcing, czyli przekazanie części obowiązków lub procesów firmowych innej, wyspecjalizowanej w konkretnej dziedzinie firmie outdoorowej, to coraz modniejsze hasło wśród średnich oraz małych przedsiębiorców.

Read More …

Nabory do Solid Security

Znakomitym pomysłem na znalezienie pracy jest rozważenie opcji pracy w ochronie. Wystarczy przekwalifikowanie i ścieżka zawodowa jest otwarta. Można ukończyć specjalny kurs, czy też szkołę policealną, która szkoli na profilu pracownika ochrony. Przy ochronie obiektów handlowych jest możliwość wykonywać pracę bez licencji, jeżeli jednak chcemy posiadać większe przywileje i zarobki, wskazane jest otrzymać licencję pracownika ochrony fizycznej, lub technicznej.

Read More …

Unia Europejska i jej idee na zrzeszanie organizacji

Jak wszyscy wiemy wstąpienie do Wspólnoty Europejskiej naszego państwa miało wielu zwolenników, ale miało też duże grono przeciwników. Mało osób, które nieprzychylnie spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło swoje zapatrywania. Nawet interesujące pomysły i normy które pozwalają na wykazanie się najlepszym organizacjom, nie są w stanie przekonać niektórych osób, że Unia Europejska nie ma zamiaru szkodzić, a chce wspierać.

Read More …

Zorientuj się czym jest wynajem pracowników, bo może to być właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy

Otwierając własną działalność musimy zatrudnić do firmy ludzi, jakich cechować będzie przede wszystkim systematyczność, przedsiębiorczość i zaradność, albowiem bez tych cech niewyobrażalne jest efektywne funkcjonowanie zakładu pracy.

Read More …

Agencje pracy zdobywają coraz większe uznanie wszystkich szukających zatrudnienia

Jeszcze do niedawna proces zatrudniania wyglądał w taki sposób, że poszukujący pracy idzie do działu kadr zakładu pracy, gdzie ma zamiar pracować i zostawia na miejscu CV wraz z listem motywacyjnym.

Read More …

Czym właściwie jest śledzenie pracowników w firmie

Kwestia monitoringu pracownika w zakresie jego prawa do intymności, że żaden przepis prawa lokalnego nie wymienia objaśnień dóbr osobistych, do których zalicza się również prawo do prywatności. Podobnie jak nie ma legalnej definicji dóbr osobistych, tak brak jest w lokalnym ustawodawstwie objaśnień intymności, czy też prawa do prywatności. Prawo do prywatności jest chronione na gruncie prawa pracy. Prywatność jednostki zatrudnionej podlega takiej obronie, jakiej podlegają pozostałe interesy i prawa niemajątkowe.

Read More …

W jaki sposób zadbać właściwie o wykształcenie pracowników?

Każda firma dzisiaj potrzebuje posiadać wykształconych pracowników. W wielu przypadkach ich kwalifikacja oraz wiedza są sprawdzane w czasie rozmów rekrutacyjnych, niemniej jednak tok edukacyjny nie zostaje zatrzymany w tym momencie. Dzisiejszy rozwój technologii oraz nieustanne zmiany na pewno wymusiły dostosowywanie się pracowników do panujących warunków na rynku. Na szczęście firmy stały się wybitnie poważne za osoby zatrudnione, przez co w wielu przypadkach decydują się na sfinalizowanie niezbędnych szkoleń.

Read More …

Co oznacza ocena pracownicza, jakie spełnia funkcje oraz jaką może przybierać odmianę?

Być może spotkałeś się już kiedyś z takim pojęciem, jak na przykład ocena pracownicza. Możliwe, iż zastanawiałeś się nad tym co tak właściwie oznacza to pojęcie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, a także poznamy odpowiedzi na tak istotne pytania, jak na przykład: jakie role pełni dziś ocena pracownicza? Oraz jaką może przybierać formę?

Read More …