Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to dokładnie jest premia dobrze wie każdy pracownik i każdy pracownik dobrze wie, iż od czasu do czasu trzeba bardzo się namęczyć, by taką dostać. Istnieje parą rodzai premii, jednakże chyba nadająca największe zadowolenie PRacownikowi jest premia zwana Uznaniową, gdyż jej otrzymanie daje naszym osobom znać, iż nasz szef docenia naszą własną robotę i jest z niej zadowolony – co przydaje naszym osobom nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również zarazem wiele satysfakcji.

Read More …

Zorientuj się czym jest wynajem pracowników, bo może to być właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy

Otwierając własną działalność musimy zatrudnić do firmy ludzi, jakich cechować będzie przede wszystkim systematyczność, przedsiębiorczość i zaradność, albowiem bez tych cech niewyobrażalne jest efektywne funkcjonowanie zakładu pracy.

Read More …

Agencje pracy zdobywają coraz większe uznanie wszystkich szukających zatrudnienia

Jeszcze do niedawna proces zatrudniania wyglądał w taki sposób, że poszukujący pracy idzie do działu kadr zakładu pracy, gdzie ma zamiar pracować i zostawia na miejscu CV wraz z listem motywacyjnym.

Read More …

Czym właściwie jest śledzenie pracowników w firmie

Kwestia monitoringu pracownika w zakresie jego prawa do intymności, że żaden przepis prawa lokalnego nie wymienia objaśnień dóbr osobistych, do których zalicza się również prawo do prywatności. Podobnie jak nie ma legalnej definicji dóbr osobistych, tak brak jest w lokalnym ustawodawstwie objaśnień intymności, czy też prawa do prywatności. Prawo do prywatności jest chronione na gruncie prawa pracy. Prywatność jednostki zatrudnionej podlega takiej obronie, jakiej podlegają pozostałe interesy i prawa niemajątkowe.

Read More …

Kiedy oraz co opłaca się zlecać innym?

Płace, księgowość – co można zlecić firmie zewnętrznej jak też jakie to przyniesie korzyści?
Outsourcing, innymi słowy przekazanie części zadań albo procesów firmowych zewnętrznej, specjalizującej się w danej dziedzinie firmie zewnętrznej, to coraz bardziej popularne hasło pośród średnich i małych biznesmenów.

Read More …

W jaki sposób zadbać właściwie o wykształcenie pracowników?

Każda firma dzisiaj potrzebuje posiadać wykształconych pracowników. W wielu przypadkach ich kwalifikacja oraz wiedza są sprawdzane w czasie rozmów rekrutacyjnych, niemniej jednak tok edukacyjny nie zostaje zatrzymany w tym momencie. Dzisiejszy rozwój technologii oraz nieustanne zmiany na pewno wymusiły dostosowywanie się pracowników do panujących warunków na rynku. Na szczęście firmy stały się wybitnie poważne za osoby zatrudnione, przez co w wielu przypadkach decydują się na sfinalizowanie niezbędnych szkoleń.

Read More …

Unia Europejska i jej idee na zrzeszanie organizacji

Jak wszyscy wiemy przystąpienie do UE naszego państwa miało sporo zwolenników, ale miało też duże grono przeciwników. Mało osób, które nieprzychylnie przyglądało się akcesowi Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet interesujące pomysły i prawa pozwalające na wykazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać niektórych osób, że UE nie chce szkodzić, a chciałaby wspierać.

Read More …

Co oznacza ocena pracownicza, jakie spełnia funkcje oraz jaką może przybierać odmianę?

Być może spotkałeś się już kiedyś z takim pojęciem, jak na przykład ocena pracownicza. Możliwe, iż zastanawiałeś się nad tym co tak właściwie oznacza to pojęcie. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, a także poznamy odpowiedzi na tak istotne pytania, jak na przykład: jakie role pełni dziś ocena pracownicza? Oraz jaką może przybierać formę?

Read More …

Wypatrujesz pracy w dynamicznie rozwijającej się korporacji? Sprawdź propozycje Patron Service!

Na obecną chwilę internet jest jednym z istotniejszych narzędzi, z którego użytkujemy codziennie. Nie da się ukryć, że zapewnił wiele prac jak na przykład płacenie rachunków, wykonywanie sprawunków czy trwały kontakt ze rodziną. W związku z tak szerokim działaniem internetu zaistniało gro firm świadczących różnorodne usługi wprost dotyczące najogromniejszych wymagań dzisiejszych ludzi.

Read More …

Najbardziej pożądane posady w branży informatycznej

Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się upodobania na rynku pracy. Duży rozkwit zanotował sektor usług, w którym pracę otrzymują zwłaszcza uczniowie szkół wyższych chcący zarobić na swoje potrzeby.

Read More …

W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

Bardzo wiele ludzi mieszkających w Polsce, pracuje na stanowisku, wymagającym od nich nieustannego trwania za kółkiem pojazdu. Nie istotne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich kwestiach zazwyczaj otrzymujemy wehikuł służbowy. Niekiedy jednak, szczególnie jeśli jesteśmy początkującymi pracownikami, nie mamy do rozporządzania służbowego auta i potrzebujemy dysponować swoim. W takiej chwili warto dowiedzieć się, jak poprawnie rozliczać koszty z pracodawcą. Potrzebne będą tutaj kilometrówka i troszkę dobrej woli.

Read More …

Nabory do Solid Security

Świetnym przedsięwzięciem na wyszukanie pracy jest rozważenie opcji pracy w ochronie. Wystarczy przekwalifikowanie i ścieżka zawodowa jest otwarta. Można ukończyć określony kurs, albo szkołę policealną, która szkoli na kierunku pracownika ochrony. Przy ochronie obiektów handlowych można wykonywać pracę bez licencji, jeśli natomiast potrzebujemy posiadać obszerniejsze przywileje i płace, należałoby nabyć licencję pracownika ochrony fizycznej, lub technicznej.

Read More …

Consulting i coaching – sprawdzone rozwiązania i usługi dla firm

W poniższym pomocnym wpisie przedstawiamy pojęcia z dziedziny biznesu, które są kluczowe w ostatnich latach. Musi poznać je każdy przedsiębiorca chcący osiągnąć sukces w obecnym, ciężkim gospodarczo świecie. Namawiamy do lektury.

Read More …

Świetnie działająca firma.

Amlux to jedna z w większym stopniu wyspecjalizowanych firm zajmujących się sprzątaniem na polskim rynku. Trudni się ona tego typu usługami już od 1989 roku. Spółka ta funkcjonuje na obszarze całego kraju, a zatrudnia blisko 4 tysiące osób. Amlux ma aż czternaście biur w Polsce. Amlux zajmuje się sprzątaniem dużych biurowców klasy A, galerii handlowych, marketów, obiektów przemysłowych, stadionów, osiedli mieszkaniowych, a także w sprzątaniu szpitali.

Read More …

Nota pracownicza – czym jest i czy powinno się jej obawiać?

Slogan „ocena pracownicza” często powoduje, że czujemy się niepewnie, oraz nawet czujemy nieznaczny niepokój. Lecz czy rzeczywiście ocena pracownicza powinna wywierać w nas strach? Warto zastanowić się nad tym czym tak naprawdę jest ocena pracownicza, oraz także które metody oceny pracowniczej można dziś wyliczyć.

Read More …