Współdziałanie z konsultantem podatkowym jako gwarancja bezpieczeństwa firmy

Profesja doradcy podatkowego jednoczy w sobie detale pracy adwokata i finansisty. W warunkach często przekształcającego się i podlegającego rozmaitym interpretacjom prawa podatkowego kompetentna pomoc doradcy podatkowego jest konieczna zarówno dla nowo powstającej firmy, jak już funkcjonującej na rynku.

Read More …

Jakiego rodzaju usługi oferuje popularna od kilku dziesiątek lat rodzima spółka Kofax?

Nie tylko studenci wielokrotnie muszą używać takiego urządzenia jak kserokopiarka. Mogą być one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie jest jakiś laptop.

Read More …

Nie stój z realizacją wielkich marzeń

Kiedy chcesz udać się w upragnioną włóczęgę dookoła globu, lecz nie posiadasz jeszcze wystarczających środków. Nie czekaj, wesprzyj się wsparciem gotówkowym i spełnij twoje zawrotne pragnienia już teraz.

Read More …

Rozliczenie fiskalne – czyli w jaki sposób programy internetowe wspomagają w funkcjonowaniu codziennym.

Rozliczenie podatkowe to zobowiązanie każdego obywatela. Jednak jak obowiązek, tak i zmora. Niestety kolejki w referatach skarbowych ciągną się w nieskończoność, w większości przypadkach należy pobrać wolne w firmie, by oddać pit 2015.

Read More …

Zatrudnienie w IT – specjalizacji, która świetnie się rozwija i rozszerza pole działania

Postęp dziedziny informatycznej jest jednym z wyraźniej postępujących procesów. Zdecydowanie tworzy to ogromne uproszczenie w licznych sferach, a głównie w działalności korporacji.

Read More …

Doradca zawodowy – jaki dokładnie jest zakres jego obowiązków i czego możemy dowiedzieć się w czasie takiego spotkania?

Nie jednokrotnie przez własne życie rozmyślamy nad tym, czym dokładnie moglibyśmy się zajmować. Wielu spośród nas w ogóle nie posiada na siebie żadnego pomysłu i męczy się, próbując odnaleźć „własną drogę”.

Read More …

Nie poddaj się gdy masz na drodze przeciwności losu

Dużo osób w czasie szkoły zajmowała się konkretnym sportem. Jednym szło to dobrze, innym słabiej, lecz wszyscy mieli ten sam cel – zaprezentować się jak najlepiej i odnieść wyśniony sukces.

Read More …

Zobacz profesje pewnej przyszłości

rynek pracy podlega ciągłym przeistoczeniom wynikającym m.in. ze zmian demograficznych dokonujących się w naszym społeczeństwie, z prężnego rozwoju nowych technologii a także umiędzynarodowienia aktywności gospodarczej.
Czynniki owe kształtują zawody przyszłości – profesje, których przedstawiciele będą doceniani na rynku pracy.

Read More …

Dlaczego kwestie BHP mają tak ogromne znaczenie?

Bezpieczeństwo jest wartością priorytetową i należy o nie dbać każdego dnia. Ma to szczególne znaczenie w zakładach pracy, zwłaszcza gdzie pracownicy narażeni są na jakiekolwiek zagrożenia, chociażby podczas wykonywana prac na wysokościach. Na szczęście, troska o bezpieczeństwo w Polsce jest wyznaczana konkretnymi przepisami – konieczny jest profesjonalny nadzór BHP.

Read More …

Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to bywa premia wie każdy pracownik i każdziutki pracownik wie, że od czasu do czasu należy bardzo się namęczyć, by takową dostać. Powstało parą rodzajów premii, jednak chyba nadająca najbardziej duże zadowolenie PRacownikowi jest premia nazywana Uznaniową, albowiem jej otrzymanie daje nam znać, iż nasz szef docenia naszą pracę oraz jest z niej bardzo zadowolony – co daje nam nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również zarazem bardzo dużo satysfakcji.

Read More …

Strona rodzaju www – w jaki sposób założyć i co dokładnie może w tym pomóc?

Sieć internetowa to wielki „przyjaciel” bardzo wielu spośród nas. sporo osób szuka w niej różnych danych, inni zaś poszukują tam kogoś z którą mogliby po rozmawiać o czymkolwiek – o egzystencji, na temat swoich pasji oraz zainteresowań.

Read More …

Jakiego rodzaju restrykcje obowiązują pracodawcę przy zastosowaniu tzw. zwolnień grupowych?

Czy wiesz, że nie każda firma może w dowolny sposób rozstać się ze swoimi pracownikami? Rozwiązanie umowy o pracę można przeprowadzić na kilka sposobów. Dla przykładu, żeby kierownik mógł jednorazowo zwolnić wielu członków personelu, musi być ich przynajmniej dwudziestu.
Pracownicy, którzy na własnym przykładzie dowiedzieli się czym są w rzeczywistości zwolnienia grupowe wiedza, że posiadają prawo zarejestrować się w UP, ponieważ przysługuje im zasiłek dla bezrobotnych.

Read More …