Podatek od dochodu i z jak się go bierze. Parę danych na temat najpopularniejszego z dokumentów podatkowych

Z każdej sumy, którą zarobimy oraz zostanie nam podarowane (powyżej ustalonej kwoty) jesteśmy zmuszeni się podliczyć. Dokładnie w tym celu początkowo co rok przyglądaliśmy się własnym rodzicom, którzy siedzieli zgięci w gabinecie i coś obliczali, dyskutując przy tym niezmiernie.

Read More …

Skuteczne, funkcjonalne programy do rozporządzania przedsiębiorstwem

Większość przedsiębiorstw i korporacji korzysta dziś z rozmaitego typu programów do kierowania przedsiębiorstwem. Nie da się ukryć, iż znacznie ułatwiają one pracę, oddziałują na zwiększenie zaangażowania i skuteczności u pracowników, co więcej częstokroć oddziałują na osiągnięcie wyższych zysków przez firmę.

Read More …

Biura tymczasowej pracy – pomoc i napływ ogłoszeń?

Biura pracy tymczasowej to niezwykle rozpoznawalne zjawisko w XXI wieku. Różne oferty, ogłoszenia, wymagania oraz preferencje wobec pracowników oraz pracodawców to porządek dzienny, dlatego też osoby poszukujące pracy bardzo chwalą sobie tegoż typu firmy, wspomagające znalezienie odpowiedniego stanowiska.

Read More …

Dlaczego kwestie BHP mają tak ogromne znaczenie?

Bezpieczeństwo jest wartością priorytetową i trzeba się o nie troszczyć każdego dnia. Ma to ogromne znaczenie w zakładach pracy, w szczególności gdzie pracownicy narażeni są na różnego rodzaju zagrożenia, chociażby podczas wykonywana prac na wysokościach. Na szczęście, troska o bezpieczeństwo w Polsce jest wyznaczana odgórnymi przepisami – wymagany jest profesjonalny nadzór BHP.

Read More …

Jakimi sposobami nie doprowadzić do tego, aby utracić swojej pozycji na rynkach, jak najlepiej wybrać szkolenia dla swojej załogi.

Postęp technologiczny, pojawiające się co chwilę nowe narzędzia i szybko zmieniające się przepisy sprawiają, że pracownicy czasami mają coraz większe problemy, aby nadgonić to wszystko. Przecież przez dużą część czasu pracy muszą oni wykonywać swoje obowiązki, więc na uczenie się nie będą mieli zbyt dużo czasu.

Read More …

Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo eliminuje je z życia zawodowego

Niewątpliwie w tym pierwszym momencie po przyjściu na świat dziecka można się z tym stwierdzeniem zgodzić, ale to zupełnie nie oznacza, iż dziewczęta na ładnych parę lat muszą zrezygnować z pracy.

Read More …

W naszym kraju obowiązuje ustawodawstwo, które mówi o tym, że każdy pracownik musi regularnie przechodzić szkolenia BHP

Większość osób czynnych zawodowo ma za sobą już mnóstwo kursów BHP. Jednakże, nie każda spółka jest zobligowana mieć w tym celu szkoleniowca na stałe.
Bywają takie gałęzie przemysłu, w których szkolenie BHP to czysta formalność.

Read More …

Wartościową pracę można znaleźć również z pomocą profesjonalnej agencji, dziś działają one w większości polskich miast

Najczęściej kiedy poszukuje się posady, czyni się to osobiście, przeglądając propozycje w lokalnej prasie albo w sieci. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że jest też inna opcja działania, gdyż można skorzystać z pomocy agencji zatrudnienia.
Czasem trudno zdobyć posadę

Read More …

Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to dokładnie jest premia dobrze wie każdy pracownik i każdy pracownik dobrze wie, iż od czasu do czasu trzeba bardzo się namęczyć, by taką dostać. Istnieje parą rodzai premii, jednakże chyba nadająca największe zadowolenie PRacownikowi jest premia zwana Uznaniową, gdyż jej otrzymanie daje naszym osobom znać, iż nasz szef docenia naszą własną robotę i jest z niej zadowolony – co przydaje naszym osobom nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również zarazem wiele satysfakcji.

Read More …

Wiele dużych spółek potrzebuje co najmniej kilku pracowników do działu księgowego – przykładowo kogoś, kto będzie zajmować się wyłącznie fakturami

Duże firmy zazwyczaj zatrudniają dużą liczbę pracowników. W takiej sytuacji nie wystarczy jedna pani księgowa, która jednocześnie obrabiałaby też sprawy związane z HR-em.

Read More …

Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, w jaki sposób sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki jest to zmora każdziutkiej persony, która skończyła 18 lat i posiada jakikolwiek typ przychodu – najbardziej często bywa to najzwyczajniej przychód uzyskiwany w trakcie wykonywania pracy, lecz bywa to także obowiązkowe dla tych, którzy pobierają przeróżne świadczenia, wewnątrz tego świadczenie pochodzące z ZUS w formie renty, na przykład rodzinnej, czy też nawet najbardziej małej z nich – Socjalnej.

Read More …

Nie poddaj się gdy masz na drodze przeciwności losu

Bardzo wiele osób za czasów szkolnych zajmowała się konkretnym sportem. Jednym wychodziło to dobrze, innym słabiej, lecz wszystkim przyświecał jeden cel – pokazać się jak najlepiej i odnieść wyśniony sukces.

Read More …

Jakiego rodzaju restrykcje obowiązują pracodawcę przy zastosowaniu tzw. zwolnień grupowych?

Czy wiesz, że nie dowolna spółka mogłaby w dowolny wariant rozstać się ze swymi członkami personelu? Rozwiązanie umowy o pracę można przeprowadzić na parę wariantów. Dla przykładu, żeby zwierzchnik mógł jednocześnie zwolnić większą ilość pracowników, musi być ich przynajmniej dwudziestu.
Zatrudnieni, którzy na własnej skórze dowiedzieli się czym są w praktyce zwolnienia grupowe wiedza, że mają prawo dokonać rejestracji w UP, ponieważ należy się im zasiłek dla bezrobotnych.

Read More …

Zatrudnienie w IT – specjalizacji, która świetnie się rozwija i rozszerza pole działania

Rozwój specjalności informatycznej jest jednym z wyraźniej postępujących procesów. Bez zastanowienia konstruuje to wielkie uproszczenie w licznych dziedzinach, a przede wszystkim w działalności firm.

Read More …