Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to jest premia wie każdziutki pracownik oraz każdy pracownik dobrze wie, że czasami trzeba niewiarygodnie się namęczyć, by takową dostać. Istnieje kilka rodzajów premii, jednakże chyba dającą najbardziej duże zadowolenie PRacownikowi jest premia zwana Uznaniową, albowiem jej dostanie daje nam znać, że nasz prezes docenia naszą pracę i bywa z niej bardzo zadowolony – co daje naszym osobom nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki, ale przy okazji wiele satysfakcji.

Read More …

Doradca zawodowy – jaki dokładnie jest zakres jego obowiązków i czego możemy dowiedzieć się w czasie takiego spotkania?

Nie jednokrotnie przez własne życie zastanawiamy się, czym moglibyśmy się zajmować. Bardzo wielu spośród nas w ogóle nie posiada na siebie żadnego pomysłu no i zamęcza się, próbując odnaleźć „swoją drogę”.

Read More …

W dzisiejszych czasach dużo osób dosyć często zmienia etat – nie wydaje się to już tak niezwykłe jak jeszcze kilkanaście lat temu

Jeszcze w czasach komunizmu większość ludzi pracowała w tym samym zakładzie przez wiele lat. Było to przejawem pracowitości, lojalności i dobrą opinią dla najbliższych.

Read More …

Strona rodzaju www – w jaki sposób założyć i co dokładnie może w tym pomóc?

Sieć internetowa to ogromny „przyjaciel” bardzo wielu z nas. sporo osób szuka w niej przeróżnych danych, inni zaś wyszukują tam kogoś z którą mieliby możność po rozmawiać o obojętnie czym – o egzystencji, na temat własnych pasji oraz zainteresowań.

Read More …

Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo eliminuje je z życia zawodowego

Niewątpliwie w tym pierwszym okresie po przyjściu na świat dziecka jest możliwe się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to absolutnie nie znaczy, że dziewczęta na dobrych parę lat są zmuszone zrezygnować z pracy.

Read More …

Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, w jaki sposób sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki to zmora każdziutkiej osoby, która skończyła 18 lat oraz posiada jakikolwiek typ dochodu – najczęściej bywa to po prostu przychód pozyskiwania w czasie pracowania, jednak jest to również obowiązkowe dla tych, którzy to pobierają różne świadczenia, w tym świadczenie pochodzące z ZUS w postaci renty, na przykład rodzinnej, czy też nawet i najmniejszej z nich – Socjalnej.

Read More …

Zatrudnienie w IT – specjalizacji, która świetnie się rozwija i rozszerza pole działania

Postęp dziedziny informatycznej jest jednym z bardziej postępujących procesów. Zdecydowanie konstruuje to spore ułatwienie w wielu dziedzinach, a zwłaszcza w działalności korporacji.

Read More …

Współdziałanie z konsultantem podatkowym jako gwarancja bezpieczeństwa firmy

Fach doradcy podatkowego jednoczy w sobie składniki pracy adwokata i finansisty. W warunkach nagminnie zmieniającego się i podlegającego rozmaitym objaśnieniom prawa podatkowego kompetentna pomoc doradcy podatkowego jest konieczna zarówno dla nowo powstającej firmy, jak już funkcjonującej na rynku.

Read More …

Podatek od dochodu i z jak się go bierze. Parę danych na temat najpopularniejszego z dokumentów podatkowych

Z każdej sumy, którą zarobimy oraz zostanie nam podarowane (powyżej ustalonej kwoty) jesteśmy zmuszeni się podliczyć. Dokładnie w tym celu początkowo co rok przyglądaliśmy się własnym rodzicom, którzy siedzieli zgięci w gabinecie i coś obliczali, dyskutując przy tym niezmiernie.

Read More …

Skuteczne, funkcjonalne programy do rozporządzania przedsiębiorstwem

Większość przedsiębiorstw i korporacji korzysta dziś z rozmaitego typu programów do kierowania przedsiębiorstwem. Nie da się ukryć, iż znacznie ułatwiają one pracę, oddziałują na zwiększenie zaangażowania i skuteczności u pracowników, co więcej częstokroć oddziałują na osiągnięcie wyższych zysków przez firmę.

Read More …

Biura tymczasowej pracy – pomoc i napływ ogłoszeń?

Biura pracy tymczasowej to niezwykle rozpoznawalne zjawisko w XXI wieku. Różne oferty, ogłoszenia, wymagania oraz preferencje wobec pracowników oraz pracodawców to porządek dzienny, dlatego też osoby poszukujące pracy bardzo chwalą sobie tegoż typu firmy, wspomagające znalezienie odpowiedniego stanowiska.

Read More …

Dlaczego kwestie BHP mają tak ogromne znaczenie?

Bezpieczeństwo jest wartością priorytetową i trzeba się o nie troszczyć każdego dnia. Ma to ogromne znaczenie w zakładach pracy, w szczególności gdzie pracownicy narażeni są na różnego rodzaju zagrożenia, chociażby podczas wykonywana prac na wysokościach. Na szczęście, troska o bezpieczeństwo w Polsce jest wyznaczana odgórnymi przepisami – wymagany jest profesjonalny nadzór BHP.

Read More …

Jakimi sposobami nie doprowadzić do tego, aby utracić swojej pozycji na rynkach, jak najlepiej wybrać szkolenia dla swojej załogi.

Postęp technologiczny, pojawiające się co chwilę nowe narzędzia i szybko zmieniające się przepisy sprawiają, że pracownicy czasami mają coraz większe problemy, aby nadgonić to wszystko. Przecież przez dużą część czasu pracy muszą oni wykonywać swoje obowiązki, więc na uczenie się nie będą mieli zbyt dużo czasu.

Read More …

W naszym kraju obowiązuje ustawodawstwo, które mówi o tym, że każdy pracownik musi regularnie przechodzić szkolenia BHP

Większość osób czynnych zawodowo ma za sobą już mnóstwo kursów BHP. Jednakże, nie każda spółka jest zobligowana mieć w tym celu szkoleniowca na stałe.
Bywają takie gałęzie przemysłu, w których szkolenie BHP to czysta formalność.

Read More …