Premia uznaniowa – a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu „z czym to coś się je?”

Co to bywa premia wie każdy pracownik oraz każdy pracownik wie, że od czasu do czasu trzeba bardzo się namęczyć, by takową otrzymać. Powstało parą rodzai premii, jednakże chyba dającą największe zadowolenie PRacownikowi jest premia zwana Uznaniową, albowiem jej dostanie daje nam znać, że nasz prezes docenia naszą robotę oraz bywa z niej bardzo zadowolony – co daje nam nie jedynie dodatkowy zastrzyk gotówki, ale również przy okazji wiele satysfakcji.

Przedsiębiorstwa

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Co warto o takiej premii wiedzieć? Czytaj dalej nasz tekścik, by poznać na to odpowiedź!
Istnieją dwa rodzaje premii, które to w pewien sposób są wraz z sobą złączone – bywa to premia typu roszczeniowego, a także wspomniana we wstępie premia uznaniowa. Premia uznaniowa jest to w całkowITy sposób dobrowolna, przyznawana przez pracodawcę forma nagrodzenia pracownika za jego pracę oraz zaangażowanie. Tego typu premię możemy otrzymać raz, lub (zobacz: jazdy doszkalające dla osób z prawem jazdy) wiele razy – wszyściutko jest zależne od woli naszego szefa. Możemy jednak zacząć się o nią ubiegać, co przekształca jej postać na premię nazywaną roszczeniową. Dobrze tu napisać, że premie roszczeniowe, są premiami regulowanymi – nasz własny szef już w czasie tworzenia regulaminu pracy (ale tylko jeśli zatrudnia co najmniej 20 pracowników), określa pewne kryteria, które to muszą zostać spełnione przez pracownika, aby ową premię otrzymać. Dlatego tak ważne bywa odczytywanie regulaminu pracy, szczególnie, kiedy pracujemy wewnątrz bardziej dużej firmie.

Jeżeli jednakże nasz szef uchyla się – pomimo spełnienia warunków dostania premii – od jej wypłacenia, możemy się o nią zabiegać. Jednakże wspaniale jest o tym bardziej dużo poczytać, zanim rozpocznie się działać!