Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Obecnie w szkołach, na studiach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie dążą do osiągnięcia wymarzonych posad, pną się po stopniach kariery i nieustannie doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz rozległa wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość spełnienia zawodowego i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm ciągle poszukuje specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, co robią.

Przytoczone zjawisko jest przyczyną, w związku z którą w wielkich przedsiębiorstwach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Obecnie jeśli zależy nam na pracowaniu w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Tym, na co osoby zajmujące się przyjmowaniem nowych pracowników zwracają dużą uwagę to nie tylko przebyty proces edukacji i doświadczenie.dalsze wątki (zobacz https://www.eena.pl/specjalisci-oferty-pracy.html)Istotne jest także to, jak wygląda i zachowuje się kandydat na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w ciężkich sytuacjach. Umiejętność posługiwania się jakimikolwiek językami obcymi to właściwie konieczność.
szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niebagatelne znaczenie mają także przebyte w przeszłości kursy doszkalające, bycie wolontariuszem czy dodatkowe zainteresowania takie jak np. sport czy gotowanie. Aktualnie pracodawca chce wnikliwie poznać przyszłego pracownika, zanim podejmie decyzję o faktycznym zatrudnieniu. Co więcej, im poważniejsze stanowisko w jakiejś firmie nas interesuje, tym więcej jest wobec nas oczekiwań. Niebanalną pozycją w życiorysie może się okazać na przykład przebyte szkolenie prince2. W ten sposób rekruter dowie się, jakie umiejętności posiadamy w praktyce oraz że wiedza z zakresu zarządzania projektami nie jest nam obca. Oczywiście pracodawca może chcieć sprawdzić naszą znajomość tematu, ale jeśli faktycznie uczestniczyliśmy w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera okaże się dla nas wyłącznie formalnością.

Bez względu na to, o jaki rodzaj pracy się staramy i jak wygląda rubryka opowiadająca o naszym doświadczeniu w branży, tym co jest najważniejsze jest duża pewność siebie. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, w jakim celu tam idziemy i po prostu skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobre pierwsze wrażenie jest kluczem do sukcesu!