Program lojalnościowy jedną z najskuteczniejszych metod na zatrzymanie klientów

Grubość naszych portfeli rośnie w zawrotnym tempie. Nie od przypływu gotówki, niestety. Oprócz szeleszczących banknotów i ciężkich monet, coraz częściej portfel wypełnia nam plastik. I żeby to były, chociaż dokumenty. Niestety nie. Najczęściej to następne karty do galerii, które mają z nas uczynić wzorowego klienta.

Dzięki temu kawałkowi plastiku to w danym, a nie winnym sklepie, mamy zrobić zakupy, to w tym a nie w innym miejscu zakupimy książkę to na tej stacji benzynowej kupimy benzynę, to u tego operatora zakupimy telefon , to w tym banku założymy kartę debetową, to do tego kina pójdziemy, a nie do innego. Czemu się tak dzieje?

Programy lojalnościowe dla każdego

Bo jesteśmy ich lojalnym klientem, a tym lojalnym klientem czyni nas ten omówiony kawałek plastiku. Ma on w sobie cudowną moc przyciągania, która nie pozwala nam udać się do innego lokalu niż ten, który świeci się na naszym plastiku. Tak oto w uproszczeniu działa system lojalnościowy. Jego magia działa na nas od wielu, wielu lat.

Ten, kto stworzył program (zobacz program do rozliczana pitów) lojalnościowy byłby zapewne do dziś żyjącym dostatnio człowiekiem. I pewnie rozumie, jak dobrze nam się przysłużył. Wszystko to głównie dzięki ludzkiemu zachowaniu: większość z nas lubi to, co dobre i sprawdzone, stąd też, jeśli już będzie chciał zostać członkiem klubu lojalnościowego danego producenta, zrobi to z głową. Sklepy zaś widzą w tym swoją szansę przywiązania klienta na zawsze.h Owszem bywają zbieracze, którzy lubią posiadać pęczniejące portmonetki, lecz jeśli się nie używa tej przynęty jakim jest karta, nie jest wartościowy dla sklepu, ponieważ nie daje mu zarabiać. Tak to, bowiem działa: sklep ma utarg z transakcji, ale także umie mu się za lojalność do programylojalnosciowe.pl/ cić.

Praktycznie oznacza to, że za firmowymi kartami, kryją się fundowane prezenty, które mają skusić nas do przystąpienia do klubu. Członkostwo w klubie posiada, zatem swoje pożyteczne walory. Dzięki zakupom u partnera takiego systemu, nasze zebrane bonusy zamieniają się w materialne upominki. A kto z nas nie lubi otrzymywać prezentów? A te są naprawdę atrakcyjne: od bielizny pościelowej przez drobne gadżety do domu po luksusowe aparaty. Dlatego jeśli jeszcze nie jesteś w żadnym klubie lojalnościowym zastanów się, którą firmę znasz i dlaczego, i dowiedź się czy nie proponuje tego typu dodatku. Przecież miło jest otrzymywać nagrody za coś, co i tak byśmy nabyli.

Autor