Programista .net – zawód z przyszłością. O czym warto wiedzieć?

Ekspansja technologi odmienia nasze codzienne zajęcia nie do poznania. Prawie każdy aspekt naszego zachowania naznaczony jest informatyzacją. Różnego rodzaju software jest prawie wszędzie od telefonów, automatów po lodówki oraz zegarki. Wraz ze wzrostem technologizacji życia rośnie zapotrzebowanie na programistów, którzy piszą złożone systemy oraz aplikacje.

Liczy się, że obecnie na rynku brakuje około 50 tysięcy programistów i specjalistów IT, od inżynierów jakości po architektów oprogramowania. Aby przekonać się jak ogromny jest to problem wystarczy wyszukać w Internecie hasła jak choćby: “programista net Wrocław” albo “java deweloper Warszawa” czy też “programista iOS”. Warto sprawdzić: praca programisty net we Wrocławiu. Naszym oczom ukaże się sporą liczbę ofert pracy, które cały czas pojawiają się na portalach. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorstwa prześcigają się w sposobach przyciągania zdolnych pracowników do swoich projektów. Największym zaangażowaniem cieszą się programiści – osoby znający języki takie jak Java czy też przez programistów znających Pythona aż po technologie mobilne systemu Android i iOS.

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się jak duże jest zapotrzebowanie starczy sprawdzić którykolwiek z portali z ofertami pracy z branży IT. Gdy rozmyślamy o rozpoczęciu nauki programowania należy (nie licząc zrobienia rozeznania, który język programowania jest stosunkowo łatwy w nauce) sprawdzić, w jaki sposób kształtują się zarobki dla specjalistów z danej technologii.

Zaintrygował Cię ów artykuł? Wejdź w poniższy link i pod nim jest moja strona www (http://www.secretclient.com/oferta/) z następnymi wiadomościami na wybrany temat.

Niezwykle ważnym aspektem jest również to, czy dana technologia jest perspektywiczna i czy będzie wykorzystywana w dalszym czasie.

Należy poświęcić się temu językowi oprogramowania, jaki w perspektywie kilku bądź kilkunastu lat nie zostanie okrzyknięty za przestarzały i wyjdzie z użycia. Jednym z języków, które warto wziąć pod uwagę jest na pewno a więc język stworzony przez firmę Microsoft i działający przede wszystkim w platformie Windows.

Ażeby przekonać się jakim zainteresowaniem cieszy ta technologia można wpisać w Google: “programista net Wrocław” (sprawdź), a wyświetli nam się spora liczba rezultatów z ofertami pracy. Rzecz jasna, deweloper oprogramowania jest w stanie pracować zdalnie i jest to absolutny atut tej profesji. Jednak większość ofert pracy pochodzi właśnie z wielkich ośrodków jak Wrocław bądź też Warszawa i, w których mieści się spora ilość technologicznych firm.