Przybywa ofert zatrudnienia. Przeczytaj, w których specjalizacjach najwięcej

Poniektórzy mają większy aniżeli drudzy problem ze znalezieniem pracy, ponieważ na ich wyuczony zawód nie ma w tej chwili popytu. Bywają też takie profesje, których przedstawiciele zostaną wchłonięci poprzez rynek pracy niemalże „w każdej ilości”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdziliśmy w powiatowych urzędach pracy, kto liczyć może na propozycję zaangażowania, natomiast komu trudno będzie odkryć tam cokolwiek dla siebie.
Nadwyżkowy zawód to ten, na który występuje na rynku pracy niższe zapotrzebowanie niż wynosi liczba jednostek, jakie wypatrują w nim zatrudnienia. W przeszłym roku najsporzej, bowiem aż dla 140 tys. osób, które oświadczały, że mają umiejętności zbywcy, nie było ofert zatrudnienia. Drugim w kolejności nadwyżkowym zawodem był ślusarz, zaś trzecim ekonomista. Pracy bezskutecznie wypatrywało również wielu kamieniarzy, techników mechaników, krawców oraz kucharzy.
Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Poprzez zawód deficytowy rozumie się taki, na jaki występuje wyższe zapotrzebowanie aniżeli wynosi liczba osób poszukująca pracy w owym zawodzie.

Jeśli chcesz zdobyć jeszcze inne informacje na przedstawiany temat, odkryj ponadto (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/klienci-indywidualni) pozostałe nasze witryny na podobny temat – one też są ciekawe.

Na rynku pracy najbardziej poszukiwani byli w przeszłym roku robotnicy gospodarczy, pracownicy biurowi jak też telemarketerzy. Jest też sporo propozycji pracy na produkcji, nierzadko pojawiającym się ogłoszeniem jest kierownik zmiany. Na miejscowych rynkach pracy od dłuższego okresu trzyma się dominacja zawodów tak zwanych „nadwyżkowych” nad „deficytowymi”.

Świadomość tego, na jakie fachy jest w tej chwili zapotrzebowanie, jest więc nadzwyczaj istotna. Wiedza o tym, w jakim kierunku rozwijać się albo przekwalifikować, może ułatwić poszukiwanie pracy czy też odkrycie dla siebie tak zwanej niszy.