Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych online

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie zmuszony do rozliczenia się z tego poprzedniego. Czy Państwo cały czas myślą czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to słuszna decyzja? Jeżeli są, co do tego wątpliwości, to spróbujemy przedstawić ten temat i przestawić atuty z tego będące.

Read More …

Elektroniczne przygotowywanie podatków wygrywa z tradycją

Ministerstwo Finansów nie ma żadnych wątpliwości – rozliczenie się z podatków za rok 2015 w bieżącym okresie przyniosły rekordową sumę podatników, którzy wybrali nowocześniejszą, a przede wszystkim wygodniejszą wersję odprowadzenia swoich dochodów.

Read More …

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Dobór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze bardziej skomplikowana, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową lub brak historii kredytowej. Read More …

Jak zorganizować usługi księgowe w swojej firmie?

Prowadzenie własnej aktywności gospodarczej to bez wątpienia niesłychanie trudne zadanie, niemniej jednakże dające sporo satysfakcji. Odszukanie dobrego pomysłu na biznes jest nam w stanie zagwarantować atrakcyjne przychody przez wiele lat naszego życia, w następstwie tego jeżeli tylko posiadamy żyłkę przedsiębiorczości to powinniśmy ją właściwie spożytkować.

Read More …

Jak szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Oświadczenia podatkowe powinniśmy złożyć wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakiekolwiek dochody, czy też nie. Należałoby to zrobić do ostatnich dni czwartego miesiąca w roku, aby nie mieć jakichkolwiek problemów z US.

Read More …

Zwrócenie podatku rocznego – czyli, czy wszyściutcy czekają tam samo długi okres?

podatek roczny bywa czymś co niemalże każdziutka dorosła osoba jest przymuszona uzupełniać każdego roku, wyliczając w ten sposób osobiste przychody, aby dzięki nim po rozliczać się ostatecznie z urzędem skarbowym, który to powie Ci dzięki temu, czy posiadasz po wpłacane wszyściutkie składki i opłaty i czy też z ramienia tego jesteś zmuszony dopłacić, czy wręcz na przekór – otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty, która to uzbierała się w przeciągu całego minionego roku.

Read More …