Jak szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Oświadczenia skarbowe musimy złożyć wszyscy niezależnie czy też osiągamy jakieś przychody, czy też nie. Należałoby to zrobić do końca czwartego miesiąca w roku, aby nie mieć jakichkolwiek problemów z US.

Read More …

Elektroniczne przygotowywanie podatków wygrywa z tradycją

Minister Finansów nie ma żadnych wątpliwości – rozliczenie się z PIT-ów za rok 2015 w bieżącym okresie przyciągnęły rekordową liczbę podatników, którzy wybrali bardziej nowoczesną, a szczególnie bardziej komfortową wersję przedstawienia swych przychodów.

Read More …

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Wybór odpowiedniego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji ale także firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze trudniejsza, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową bądź brak historii kredytowej. Read More …

Jak zorganizować usługi księgowe w swojej firmie?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to niewątpliwie niesłychanie ciężkie zadanie, niemniej natomiast dające bezlik satysfakcji. Znalezienie dobrego pomysłu na biznes jest nam w stanie zapewnić atrakcyjne dochody przez sporo lat naszego życia, w następstwie tego jeżeli tylko jesteśmy wyposażeni w żyłkę przedsiębiorczości to jesteśmy zobowiązani ją odpowiednio spożytkować.

Read More …

Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych online

Na początku przyszłego roku każdy podatnik będzie zmuszony do rozliczenia się z tego zeszłego. Czy Państwo non stop zastanawiają się czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to właściwa decyzja? Gdy są, co do tego niepewności, to postaramy się przedstawić ten temat i przybliżyć plusy z tego będące.

Read More …

Zwrócenie podatku rocznego – czyli, czy wszyściutcy czekają tam samo długi okres?

podatek roczny bywa czymś co niemalże każdziutka dorosła osoba jest przymuszona uzupełniać każdego roku, wyliczając w ten sposób osobiste przychody, aby dzięki nim po rozliczać się ostatecznie z urzędem skarbowym, który to powie Ci dzięki temu, czy posiadasz po wpłacane wszyściutkie składki i opłaty i czy też z ramienia tego jesteś zmuszony dopłacić, czy wręcz na przekór – otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty, która to uzbierała się w przeciągu całego minionego roku.

Read More …