Jak szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Deklaracje podatkowe musimy złożyć wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakiekolwiek przychody, czy nie. Należałoby to zrobić do końca kwietnia, żeby nie mieć jakichkolwiek problemów z US.

Read More …

Plusy z rozliczania się z podatku dochodowego od osób fizycznych online

Na początku następnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego zeszłego. Czy Państwo non stop myślą czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to właściwa decyzja? Jeśli są, co do tego niepewności, to spróbujemy przedstawić ten temat i przestawić zalety z tego płynące.

Read More …

Jak zorganizować usługi księgowe w swojej firmie?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to z pewnością niesłychanie skomplikowane zadanie, niemniej jednak dające ogrom satysfakcji. Odnalezienie dobrego pomysłu na biznes jest nam w stanie zagwarantować znaczne przychody przez wiele lat naszego życia, dlatego jeżeli tylko posiadamy żyłkę przedsiębiorczości to musimy ją właściwie spożytkować.

Read More …

Elektroniczne przygotowywanie podatków wygrywa z tradycją

Ministerstwo Finansów nie ma żadnych wątpliwości – rozliczenie się z podatków za rok 2015 w obecnym okresie przyniosły rekordową sumę podatników, którzy wybrali nowocześniejszą, a szczególnie bardziej komfortową wersję przedstawienia swoich dochodów.

Read More …

Zwrócenie podatku rocznego – czyli, czy wszyściutcy czekają tam samo długi okres?

podatek z całego roku jest czymś co niemalże każdziutka pełnoletnia osoba bywa przymuszona wypełniać każdziutkiego roczku, wyliczając w ten metodę własne przychody, aby dzięki nim rozliczyć się ostatecznie wraz z urzędem skarbowym, który powie Tobie dzięki temu, czy też posiadasz zapłacone wszystkie składki i opłaty oraz czy z ramienia tej rzeczy jesteś zmuszony po dopłacać, czy też całkiem na przekór – dostać zwrócenie nadpłaconej kwoty, która to uzbierała się w trakcie trwania calutkiego minionego roku.

Read More …

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Dobór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze bardziej skomplikowana, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową lub brak historii kredytowej. Read More …