Reklama , którą widzimy na zewnątrz – interesujące kwestie

Jak to jest z reklamowaniem produktów/usług? Wszyscy jesteśmy w stanie zauważyć multum reklam w telewizji i część z nich wpuszczamy jednym uchem i wypuszczamy drugim, nie mówiąc nawet o obrazach, które przewijają się nam w tych reklamach, bo często są one aż nazbyt podobne. Ale w jakiś sposób na nie reagujemy choć nie do końca jesteśmy świadomi i gdy jesteśmy w sklepie to wybieramy towary, które mieliśmy okazję zobaczyć w reklamach, bo zdają nam się lepsze. Trochę inaczej jest z reklamą outdorową.

reklama zewnętrzna

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy widzimy bilbordy, które zwracają uwagę. Nie od dziś wiadomo, że reklama (reklama kraków) zewnętrzna jest bardzo skuteczna – zobacz – reklama outdoorowa w Galerii Jurajskiej. W dodatku poza bilbordami, możemy zauważyć reklamy w stylu citylight i inne. Tego typu reklamy naprawdę mogą pomóc w przebiciu się na rynku. Gdy zauważamy którąś reklamę tego rodzaju każdego dnia, gdy jedziemy do pracy lub w czasie powrotu ze szkoły, to suma summarum zakoduje nam się, że jakaś firma jest znana, a to doprowadzi do tego, że zaczniemy ją kojarzyć z czymś dobrym i damy szansę jej produktom/usługom.

Reklama rządzi światem?

Nie to nie do końca tak, to pieniądz rządzi światem. A gdy firma ma dużo pieniędzy to jest w stanie zainwestować w dobrą reklamę. Każda firma rozumie, że w obecnych czasach dobrze zorganizowane działania marketingowe są w stanie wynieść markę na szczyt popularności. Z tego powodu tak ważna jest właściwa reklama zewnętrzna – Jest kilka możliwości, gdy mowa o tego typu reklamie. Wszystko jest zależne od tego, do kogo mamy zamiar taką reklamę skierować. Należy dobrze się zastanowić, jakim miejscu postawić reklamy i w jaki sposób je zaprojektować. Odpowiednio rozplanowane elementy na reklamie tego typu to najistotniejsza sprawa. Jeżeli projekt graficzny reklamy zewnętrznej będzie do kitu, to niestety może ona tylko odstraszyć klientów.

Przy tworzeniu projektu grafiki do takiej reklamy trzeba pamiętać, którym miejscu będzie ona umieszczona. Inaczej projekt powinien wyglądać, kiedy reklama będzie zamontowana na wiacie przystanku, bo tam ludzie mogą spokojnie na wszystko spojrzeć, a inaczej należy wszystko zaprojektować, gdy chcemy postawić bilbord przy drodze szybkiego ruchu. Dlatego bardzo istotny, przy reklamie zewnętrznej jest grafik, którego umiejętności mają ogromny wpływ na być lub nie być konkretnej marki.