Renta dożywotnia – kiedy jest to dobre rozwiązanie?

W ostatnich latach znacznie większą popularnością cieszą się kredyty, które mnóstwa osób określa jako odwrócona hipoteka. Czym zarówno naprawdę jest taki sposób szybkiego pozyskania pieniędzy? Dla których ludzi jest on przeznaczony a jak lepiej unikać tego obrotu sprawy? Dlaczego nie ciągle warto korzystać z możliwości zorganizowania sobie dodatkowego dochodu, jak może posiadać to dla nas poważne konsekwencje?

Odwrócona hipoteka polega na tym, iż bank albo inna instytucja finansowa przejmuje na własność nieruchomość należącą do jej dotychczasowego właściciela.

Ten wpis jest dla Ciebie ciekawy? Masz chęć na następne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj prawnik medyczny w podany link.

W zamian dotychczasowy właściciel nieruchomości otrzymuje pieniądze dożywotnio – jest to tak zwana dożywotnia renta.

Chociaż będzie to sposób na pozyskanie dodatkowych funduszy, jaki szczególnie seniorom będzie bardzo potrzebny, to częstokroć takie wyjście jest niezwykle nieopłacalne dla właściciela nieruchomości. Niestety, osoby starsze, dla jakich przeznaczona będzie taka propozycja, nie będą zwykle świadome konsekwencji zawarcia tej umowy. Choć w wyniku sfinalizowania tego rodzaju transakcji senior otrzymuje pieniądze, to jednakże jest to zwykle znikoma część środków, które uzyskałby, gdyby zdecydował się na sprzedaż nieruchomości.

Dlatego też dużo ludzi czuje się zupełnie oszukanych przez przedsiębiorstwa prowadzące tego typu działalność gospodarczą. Niestety, bardzo trudno będzie ostrzec osoby w zaawansowanym wieku przed różnymi naciągaczami. Seniorzy są albowiem z reguły dosyć ufni i jest to zdecydowanie spore źródło problemów.
renta dożywotnia

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Czy są przypadki, w których takie wyjście ma sens? Otóż, dożywotnia renta czasami potrafi okazać się naprawdę najlepszym wyjściem.

W wypadku, gdy senior będzie samotny i nie posiada żadnych krewnych, którym mógłby przekazać nieruchomość, takie rozwiązanie z przypadku naprawdę ma sens. Dzięki pieniądzom z odwróconej hipoteki potrafi on bowiem pozwolić sobie na życie na naprawdę dobrym poziomie i zapewnić wszelkie odpowiednia, na które nie stać zazwyczaj ludzi starszych.