Rodzaje blach stalowych, do czego są używane, jak produkowane oraz ich opis.

W hutach i zakładach przerobu metali występuje bardzo wiele towarów. Jedną z nich są blachy stalowe, a więc nic innego, jak metalowe fabrykaty hutnicze, nierzadko walcowane. Ich przekrojem jest płaski prostokąt. Wyspecjalizowana wytwórnia zajmująca się wyrobem blach jest to walcownia blach. Walcownie blach podzielić da się na walcownię blach grubych, długich itd. By jasno rzec, czym jest blacha stalowa, potrzeba ją określić jako produkt stalowy, którego grubość jest mniejsza od długości oraz szerokości. Najczęściej wykonywana jest ona w arkuszach, albo belkach.

krycie dachu blachą

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Rodzajów blach istnieje bardzo wiele. Podziałów również stosuje się kilkanaście. Pierwszym z nich jest układ blach biorąc pod uwagę grubość. Istnieją tutaj trzy blachy: bardzo cienka, nazywana też folią, blacha (jesteśmy tutaj) cieniutka, czyli taka maksymalnie do 5 milimetrów i blacha gruba, a więc ponad 5 milimetrów. Blachy cienkie walcowane są na zimno albo na gorąco, natomiast blachy ocynkowane (nasza strona) grube tworzy się jedynie na gorąco. Zupełnie różną klasyfikacją blach jest podział biorąc pod uwagę na jej fizyczną formę.

Przedstawia się tutaj blachę falowaną, trapezową, żeberkową, ocynowaną oraz blachę platerowaną. I tak trapezowa ma falę przypominającą trapez, z kolei żeberkowa posiada wzór tylko z jednej strony. Blachy podzielić można ponadto na materiały ze stali węglowej, metalu kolorowego i różnych stopów, na przykład aluminium, tytan. Niektóre są również jedynie traktowane po wierzchu dobrym produktem, cyną przykładowo. Dużo wiadomości odnośnie blach: .

Blachy stalowe są niezwykle popularne, gdyż można ją bardzo prosto profilować. Idealnie przydaje się do pokryć powlekanych rożnymi warstwami, jest również doskonałym materiałem, jeżeli idzie o pokrycia dachowe. Profesjonaliści określają ich trwałość na zgoła 50 lat, warto zatem odwiedzić konkretną hurtownię i wybrać taki produkt, który będzie idealny.

krycie dachu blachą

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Warto także rozważyć jej zakup, gdyż cena jest odpowiednia do jakości, jaką marka zapewnia. Najwyższa jakość, dokładność wykonania, dbałość o każdy aspekt to je wyróżnia i to jest gwarancją zadowolenia z nabytego towaru.