Rozliczanie się ze Skarbówką – sprawdź na ten temat nieco więcej

Każda z osób, które ma pracę musi pamiętać o tym, że powinna dokonać rozliczenia ze Skarbówką. Nie jest to specjalną tajemnicą, wiedzą o tym wszyscy. To ważne, by o tym nie zapominać. Nie powinniśmy przekraczać daty złożenia PIT-u, bo w takiej sytuacji będzie trzeba płacić karę. Gdy chodzi o to, którą deklarację powypełniać i o to, jak to zrobić, to wystarczy pójść do Skarbówki zapytać, a dostaniemy właściwy druk , który należy wypisać oraz książeczkę, która pomoże w odpowiedni sposób wszystko uzupełnić.

Ale, gdy mamy dość typowych metod, bądź też najzwyczajniej w świecie brak nam na nie czasu, to musimy zerknąć na program pit, który może pomóc w ogarnięciu wszystkiego elektronicznie. Jeśli chodzi o e-deklaracje to Ministerstwo Finansów od dłuższego już czasu robi wszystko, by obywatele z większą ochotą zaczęli korzystać z internetowych możliwości rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Dobrze, więc wziąć pod uwagę taką opcję (program pit). Program do PIT-ów, oblicza większość istotnych rubryk. Dodatkowo, gdy zalogujemy się na własne konto przez stronę z e-deklaracjami, to w dużej mierze deklaracja w ramach danych osobowych będzie uzupełniona.

dokumenty

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

PIT-y za wcześniejszy rok

Rozliczanie się ze Skarbówką czeka wszystkie te osoby, które przekroczyły kwotę wolną od podatku. Jeżeli chodzi o pit (zobacz pit36 czy pit37) 2015 to nie za bardzo różni się od PIT-ów z wcześniejszych lat. Chociaż oczywiście, to, że daliśmy radę pouzupełniać rok wcześniej wszystko nie oznacza, że tym razem też nam by się udało (pit 2015). Osoby, które posiadają niewiele pieniędzy do rozliczenia to im się uda. Ale osoby, które mają wynagrodzenie z kilku źródeł, to mogą mieć kłopot. Chociaż jak wiadomo, jeśli sami sobie nie radzimy, to można najzwyczajniej w świecie pójść do biura księgowego i prosić o pomoc.

Tego typu jednorazowa wizyta u księgowej w związku z uzupełnianiem deklaracji podatkowej, będzie nas kosztować trochę pieniędzy, ale chociaż będziemy mieć pewność, że wszystko się zgadza i że nie będzie trzeba robić żadnych poprawek. Dlatego jeżeli sami nie czujemy się zbyt pewnie, nawet przy wypełnianiu PIT-u lepiej pójść do księgowej.