Rozliczenia podatkowe, jakie należy oddawać w terminie a także wypełnione poprawnie.

Rozliczenia podatkowe, jakie należy oddawać w terminie i zawsze mieć gwarancję, że są wypisane bezbłędnie to coś, co musi pozostawać celem nadrzędnym dla każdej bez wyjątku osoby, niezależnie od tego, czy będzie rozliczać się jako podmiot fizyczny, bądź też w imieniu prowadzonej działalności gospodarczej. Należałoby po prostu na względzie mieć to, aby przed złożeniem dokumentów do US nabrać przekonania, iż wszystko jest wykonane w odpowiedni sposób.

Read More …

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla dużej liczby z nas to jest ten moment, kiedy zaczynamy mocno myśleć o czekającym nas kolejnym rozliczeniu się ze swoich dochodów.
Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała sama wypełnić ten obowiązek podpierając się właściwymi programami do rozliczeń.

Read More …

Bezpłatny system, który wypełni za nas oświadczenia podatkowe

Do zakończenia kwietnia powinniśmy się rozliczyć z US. Od kilku lat posiadamy szansę rozliczać się online.
Pit online 2017 to darmowy system, który wypełni za nas oświadczenia skarbowe za 2016 rok.

Read More …

Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednakże da się go załatwić dość szybko

Gdy nadchodzi czas złożenia zeznania podatkowego, mnóstwo osób rozmyśla nad tym czy lepiej załatwić tę formalność przez Internet czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe dokumenty. Na pewno wypełnianie formularzy na komputerze jest o znacznie prostsze, jednakże powinniśmy pamiętać o kilku ważnych sprawach, zanim się za to zabierzemy.
Warto wiedzieć, iż pity przez Net składa mnóstwo osób i najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą to działać.

Read More …

Rozliczanie PITa czeka każdego z nas, dlatego warto wiedzieć jak się za to brać samodzielnie

PIT – raz w roku rozlicza go każdy z nas. Jednocześnie sporo osób za tym przykrym obowiązkiem nie przepada. Przecież wiąże się on z koniecznością uzupełniania dokumentów i z koniecznością robienia wielu wyliczeń. Natomiast, gdy wpiszemy coś źle, zrobimy jakikolwiek błąd, mogą na nas zostać nałożone kary. Nie jest to przyjemna perspektywa. Pół biedy, gdy pracujemy w jednym miejscu – wtedy rozliczenie PIT-u nie jest zbytnio skomplikowane.

Read More …

Przekazanie jednego procenta podatku fundacjom bądź konkretnej osobie

Okres składania rozliczeń podatkowych to czas, podczas gdy jest okazja robić coś dobrego. Od kilki lat w naszym kraju da się przenieść własny jeden procent podatku na cele dobroczynne. Tego typu przekazanie 1% podatku fundacjom albo konkretnej osobie nie będzie niczym trudnym.

Read More …

Pit2016 już dawno oddaliśmy

Jeżeli przy składaniu poprzedniego rozliczenia nie mieliśmy żadnych trudów, to bez wątpienia powinniśmy ciągle wykorzystywać z konkretnego programu, skoro zaznaczymy, że okazuje się być on już przetestowany oraz możemy mu zawierzyć.

Read More …

Czy w niedużej firmie będzie można własnoręcznie, bez pomocy księgowego prowadzić całą księgowość

Każdy, kto zarządza własną firmą wie, że podatki należy opłacać. I to najlepiej je płacić w taki sposób, żeby urząd skarbowy nie bardzo miał się do czego przyczepić. W praktyce będzie się to wiązać z prawidłowym prowadzenie rozrachunków i byciem cały czas na bieżąco ze aktualnie panującymi regulacjami. Lecz dla większości właścicieli firm samodzielne przedzieranie się przez sprawy księgowe jest nie do przejścia.

Read More …

Biuro to wizytówka firmy – sprawdź jak możesz zagwarantować sobie doskonałe biuro za nieduże pieniądze

Prowadzenie przedsiębiorstwa to duże wyzwanie – wie o tym każdy, kto założył swoją działalność i próbował ją rozkręcić. Przeważnie jest tak, że przed tym jak założymy własną firmę pracujemy w innych przedsiębiorstwach poznając w ten sposób zasady jego funkcjonowania i zakres działań koniecznych do realizacji.

Read More …