Bezpłatny system, który wypełni za nas oświadczenia podatkowe

Do końca kwietnia jesteśmy zmuszeni się rozliczyć z US. Od kilku lat mamy możliwość rozliczać się przez Internet.
Pit online 2017 to bezpłatny program, jaki zapełni za nas deklaracje skarbowe za 2016 rok.

Read More …

Przekazanie jednego procenta podatku fundacjom bądź konkretnej osobie

Okres złożenia zeznań podatkowych to okres, kiedy można zrobić coś dobrego. Od paru lat w Polsce da się przekazać swój 1% podatku na cele dobroczynne. Tego typu przekazanie jednego procenta podatku organizacjom dobroczynnym albo wyznaczonej osobie nie jest czymś skomplikowanym.

Read More …

Rozliczenia podatkowe, jakie należy oddawać w terminie a także wypełnione poprawnie.

Rozliczenia podatkowe, które należy oddać w terminie a także zawsze posiadać gwarancję, że są wypisane bezbłędnie to coś, co powinno być celem nadrzędnym dla każdej bez wyjątku osoby, niezależnie od tego, czy będzie rozliczać się jako podmiot fizyczny, bądź też w imieniu prowadzonej działalności gospodarczej. Należy zwyczajnie na uwadze mieć to, żeby przed składaniem dokumentów do US mieć przekonanie, iż wszystko pozostaje zrobione odpowiednio.

Read More …

Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednakże da się go załatwić dość szybko

Gdy zbliża się czas złożenia pitu, mnóstwo osób rozmyśla nad tym czy lepiej pozałatwiać tę formalność przez Internet czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe dokumenty. Bez wątpienia uzupełnianie pitów na laptopie jest o wiele łatwiejsze, jednak musimy pamiętać o kilku istotnych sprawach, nim się za to zabierzemy.
Nie każdy wie, iż pit poprzez sieć składa mnóstwo osób i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą tak działać.

Read More …

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla większości z nas to jest ten okres, kiedy zaczynamy mocno rozmyślać o czekającym nas kolejnym rozliczeniu się ze swoich dochodów.
Wyraźna większość z nas jak każdego poprzedniego roku będzie próbowała osobiście wypełnić ten obowiązek podpierając się odpowiednimi programami do rozliczeń.

Read More …

Pit2016 już dawno oddaliśmy

Jeżeli przy składaniu poprzedniego rozliczenia nie mieliśmy żadnych trudów, to bez wątpienia powinniśmy ciągle wykorzystywać z konkretnego programu, skoro zaznaczymy, że okazuje się być on już przetestowany oraz możemy mu zawierzyć.

Read More …

Czy w niedużej firmie będzie można własnoręcznie, bez pomocy księgowego prowadzić całą księgowość

Każdy, kto zarządza własną firmą wie, że podatki należy opłacać. I to najlepiej je płacić w taki sposób, żeby urząd skarbowy nie bardzo miał się do czego przyczepić. W praktyce będzie się to wiązać z prawidłowym prowadzenie rozrachunków i byciem cały czas na bieżąco ze aktualnie panującymi regulacjami. Lecz dla większości właścicieli firm samodzielne przedzieranie się przez sprawy księgowe jest nie do przejścia.

Read More …

Biuro to wizytówka firmy – sprawdź jak możesz zagwarantować sobie doskonałe biuro za nieduże pieniądze

Prowadzenie przedsiębiorstwa to duże wyzwanie – wie o tym każdy, kto założył swoją działalność i próbował ją rozkręcić. Przeważnie jest tak, że przed tym jak założymy własną firmę pracujemy w innych przedsiębiorstwach poznając w ten sposób zasady jego funkcjonowania i zakres działań koniecznych do realizacji.

Read More …

Rozliczanie PITa czeka każdego z nas, dlatego warto wiedzieć jak się za to brać samodzielnie

PIT – raz w roku musi rozliczać go każdy z nas. Oczywiście sporo osób za tym przykrym obowiązkiem nie przepada. Przecież łączy się on z koniecznością uzupełniania dokumentów i z koniecznością robienia różnych obliczeń. Natomiast, kiedy podamy coś źle, zrobimy jakikolwiek błąd, możemy dostać karę. Nie jest to przyjemna perspektywa. Pół biedy, jeśli pracujemy w jednej firmie – wówczas rozliczenie PIT-u nie jest zbytnio zawiłe.

Read More …