Rozliczanie PITa czeka każdego z nas, dlatego warto wiedzieć jak się za to brać samodzielnie

PIT – raz w roku musi rozliczać go każdy z nas. Oczywiście sporo osób za tym przykrym obowiązkiem nie przepada. Przecież łączy się on z koniecznością wypełniania dokumentów i z koniecznością robienia wielu obliczeń. Natomiast, kiedy wpiszemy coś źle, zrobimy jakikolwiek błąd, mogą na nas zostać nałożone kary. Nie jest to przyjemna perspektywa. Pół biedy, jeśli pracujemy w jednym miejscu – wówczas rozliczenie PIT-u nie jest zbyt zawiłe.

Read More …

Przekazanie jednego procenta podatku fundacjom bądź konkretnej osobie

Czas złożenia zeznań podatkowych to okres, kiedy można robić coś pozytywnego. Od paru lat w Polsce da się przekazać swój jeden procent podatku na cele dobroczynne. Takie przekazanie jednego procenta podatku fundacjom albo wyznaczonej osobie nie jest czymś trudnym.

Read More …

Czy należy wypisać pit 36?

Gdy chcemy się właściwie rozliczyć z urzędem podatkowym, to powinniśmy mieć świadomość, że przedkładamy u niego dobry pit. W zależności od naszego typu działalności, musimy wypełniać różnorakie pisma, więc warto się upewnić, co to musi być

Read More …

Bezpłatny system, który wypełni za nas oświadczenia podatkowe

Do zakończenia pierwszego kwartału powinniśmy się rozliczyć z US. Od paru lat posiadamy szansę rozliczać się online.
Pit online 2017 to bezpłatny system, który zrealizuje za nas deklaracje podatkowe za 2016 rok.

Read More …

Problemy związane z pilnowaniem ewidencji pracy w wyznaczonych zawodach.

Prowadzenie ewidencji czasu pracy to główny wymóg, który powinien uwzględnić każdy przedsiębiorca. Odpowiednio pilnowana ewidencja jest punktem wyjścia, aby we właściwy sposób móc rozliczać czas pracy zatrudnionego.

Read More …

Biuro to wizytówka firmy – sprawdź jak możesz zagwarantować sobie doskonałe biuro za nieduże pieniądze

Prowadzenie firmy to duże wyzwanie – wie o tym każdy, kto założył swoją działalność i stara się ją rozkręcić. Przeważnie jest tak, że zanim założymy swoją działalność pracujemy w innych przedsiębiorstwach poznając w ten sposób zasady jego funkcjonowania i zakres działań niezbędnych do realizacji.

Read More …

Rozliczenia podatkowe, jakie należy oddawać w terminie a także wypełnione poprawnie.

Rozliczenia podatkowe, jakie należy oddawać w terminie i zawsze mieć gwarancję, że są wypisane bezbłędnie to coś, co musi pozostawać celem nadrzędnym dla każdej bez wyjątku osoby, niezależnie od tego, czy będzie rozliczać się jako podmiot fizyczny, bądź też w imieniu prowadzonej działalności gospodarczej. Należałoby po prostu na względzie mieć to, aby przed złożeniem dokumentów do US nabrać przekonania, iż wszystko jest wykonane w odpowiedni sposób.

Read More …

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

Dla dużej liczby z nas to jest ten moment, kiedy zaczynamy mocno myśleć o czekającym nas kolejnym rozliczeniu się ze swoich dochodów.
Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała sama wypełnić ten obowiązek podpierając się właściwymi programami do rozliczeń.

Read More …

Składanie pitów to niemiły obowiązek, jednakże da się go załatwić dość szybko

Gdy nadchodzi czas złożenia zeznania podatkowego, mnóstwo osób rozmyśla nad tym czy lepiej załatwić tę formalność przez Internet czy metodą klasyczną, wypełniając papierowe dokumenty. Na pewno wypełnianie formularzy na komputerze jest o znacznie prostsze, jednakże powinniśmy pamiętać o kilku ważnych sprawach, zanim się za to zabierzemy.
Warto wiedzieć, iż pity przez Net składa mnóstwo osób i najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości niemal wszyscy ludzie będą to działać.

Read More …

Pit2016 już dawno oddaliśmy

Jeżeli przy składaniu poprzedniego rozliczenia nie mieliśmy żadnych trudów, to bez wątpienia powinniśmy ciągle wykorzystywać z konkretnego programu, skoro zaznaczymy, że okazuje się być on już przetestowany oraz możemy mu zawierzyć.

Read More …

Czy w niedużej firmie będzie można własnoręcznie, bez pomocy księgowego prowadzić całą księgowość

Każdy, kto zarządza własną firmą wie, że podatki należy opłacać. I to najlepiej je płacić w taki sposób, żeby urząd skarbowy nie bardzo miał się do czego przyczepić. W praktyce będzie się to wiązać z prawidłowym prowadzenie rozrachunków i byciem cały czas na bieżąco ze aktualnie panującymi regulacjami. Lecz dla większości właścicieli firm samodzielne przedzieranie się przez sprawy księgowe jest nie do przejścia.

Read More …