Czym jest faktoring i do kogo jest skierowana taka usługa?

Dużo spółek, jakie mogą zajmować się przykładowo sprzedażą różnych produktów, powinna oczekiwać na zapłacenie swoich faktur przez czas nawet paru miesięcy. Jest to zgodne z prawem, jednak nie ułatwia to działania spółki, ponieważ posiada negatywny wpływ na płynność finansową danej spółki.

Read More …

Kolejny rok, więc czas na deklarację podatkową. Czy wiesz, jak wypełnić PIT? Pamiętasz jak to się robi? Może konieczna Ci pomoc?

Podobno co roku robimy to samo – składamy pit. Niby mamy świadomość jak to zrobić, bo jest to całkiem łatwe i powtarzalne. Niemniej, kiedy przychodzi co do czego, to po raz kolejny pojawiają się wątpliwości. Zadawane jest więc pytanie, który pit jest który, który pit jesteśmy zobligowani wypełnić. Zobacz to znowu, żeby pit 2015 nie był problemem, a stał się rutyną.

Read More …

Gra na giełdzie i forex – podstawy, czyli co powinniśmy znać, aby nie zaliczyć wielkiej klapy

Większości początkującym giełda zdaje się być miejscem owianym przerażającym mitem, tam gdzie wyłącznie wybrani są w stanie grać i wygrać. I jest w tym odrobinę prawdy. Tak się jednak składa, że każdy może być „wybranym”. Zasadniczą zasadą, którą trzeba się kierować to rozsądek. Nie warto działać pod wpływem emocji.

Read More …

Oparte na profesjonalnym podejście do wszystkich kwestii powiązanych z prowadzeniem różnego typu działalności.

Fachowe podejście do wszystkich spraw złączonych z interesami to wyjątkowo racjonalne podejście, niezależnie od faktu, jakiego rodzaju interesy by się reprezentowało. Z tego powodu, jeżeli danej osobie naprawdę zależy na fakcie, aby całościowo być postrzeganym za osobę kompetentną jest obowiązek głównie wykazywać się odpowiedzialną postawą.

Read More …

Obligacje skarbowe – zarabiamy duże pieniądze

Krajowe papiery wartościowe są aktualnie najbezpieczniejszą formą inwestowania. Gwarantują one zysk na niezmiennym poziomie, który zależy od czasu na który określona obligacja opiewa.

Read More …

Kto mógłby oferować w naszym kraju usługi z przedziału doradztwa podatkowego?

Czy wiesz, do której osoby należałoby się zwrócić, kiedy nie potrafisz znaleźć się w gąszczu różnych skomplikowanych przepisów podatkowych? Konieczność opłacania opłat tyczy się wszelakiego mieszkańca Polski, także posiadaczy różnych spółek.

Read More …