Strój do pracy – co wybrać?

Biuro to miejsce, które zmusza nas do utrzymania różnego rodzaju norm w ubiorze. Oczywiście, są firmy, które posiadają swoje dokumenty opisujące szczegółowo wymogi, tak zwany dress code. Określone w nim jest jaką długość musi mieć spódnica u kobiety, czy można nosić obuwie z odkrytymi palcami, dokument taki normuje również sprawę dekoltów, czasami określa kolory.

Gdy jest chłodno zawsze trzeba nosić kurtki damskie na jesień. Dla mężczyzn opisuje czy powinni przychodzić do biura w garniturze, czy mogą wkładać dżinsy, informuje na przykład o tym, że niedozwolone jest sportowe obuwie i inne takiego rodzaju kwestie.

Zwykle dress code mają duże korporacje, banki, salony telefonii komórkowej – ogólnie mówiąc miejsca, gdzie przewija się wielu klientów i gdzie każda osoba jest wizytówką firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy poważnie pracownika banku w krótkich spodniach, japonkach i tiszercie? Raczej nie. Do pracy bezpiecznym kompletem zawsze będzie bluzki damskie i spódnice. Decydujmy się na bluzki koszulowe, bez bogatych zdobień, żabotów i połyskujących guzików. Prostota jest zawsze w cenie, zawsze będzie elegancka i zawsze wypadniemy dobrze.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bezpieczna długość spódnicy – to okolice kolana. Nieco przed kolano, nieco za – zależnie od naszych upodobań. Nie wkładajmy minispódniczek, w szczególności, gdy musimy poruszać się po biurze, sięgać po teczki z dokumentami umieszczone na wysokich półkach itp. spódnica podjeżdżająca prawie do pasa nie doda nam profesjonalizmu. Odpowiedni zestaw to też proste spodnie i kolorowe tuniki damskie. Jeśli nie będzie hippisowsko zjeżdżać nam z ramienia – na pewno jest odpowiednia do pracy. Nie wymagają mnóstwa akcesoriów, w chłodniejsze dni wystarczy tylko włożyć na wierzch marynarkę i gotowe. Naturalnie nie zapominajmy aby miały właściwą długość i nieduży dekolt. Zwracajmy uwagę również na okrycia wierzchnie.

Nie zniechęcaj się – kontynuuj czytanie (http://ekspert-plock.pl/kontakt/) pochłaniających Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo wiele na naszej kolejnej stronie. Namawiamy!

Zwisająca z naszego oparcia postrzępiona, imprezowa i urozmaicona ćwiekami kurtka damska nie będzie dobrze o nas świadczyć, nawet jeżeli mamy na sobie garnitur.

A mężczyźni? Najbezpieczniejszy będzie garnitur. Naturalnie mamy ich tyle rodzajów, że każdy pan znajdzie coś odpowiedniego. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki też się sprawdzą, chyba że zasady naszej firmy mówią inaczej. Koszule męskie są różne, kontrolujmy zatem czy te które wybieramy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to szczegóły, ale wiele o nas mówią. Na wierzch naturalnie płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy pan wygląda świetnie. A jeśli interesują Cie innego typu porady odnośnie pracy i HR-u, odwiedź