Jak spółka może ograniczyć koszty funkcjonowania a jednocześnie utrzymania spółki?

Wszyscy szefowie spółek chcą w jak najwyższym szczeblu ułatwić pracę swym pracownikom. Lokują fundusze w nowe komponenty, nabywają różne programy usprawniające pracę.

Read More …

Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Dobór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze bardziej skomplikowana, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową lub brak historii kredytowej. Read More …

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą kartą proponwaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większość person, które mają swój rachunek w banku należy żałować, że nadal myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wizerunku jak i w funkcjonowaniu, wszakże znacząco różnią się jednym, choć niezwykle istotnym szczegółem.

Read More …

Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z właściwościami lokaty.
Konto oszczędnościowe różni się od inwestycji tym, że sumę znajdującą się na nim w dowolnym momencie można powiększyć, czy też zmniejszyć o stosowną kwotę.

Read More …

Już w tej chwili dowiedz się czym jest środek trwały, które składki ZUS powinien opłacać przedsiębiorca oraz jak najszybciej wznowić działalność

Każdy biznesmen powinien mieć chociażby zasadniczą wiedzę w zakresie prawa. Jest to ważne, gdyż obecnie każdy chciałby wykorzystać niewiedzę innej osoby, aby się wzbogacić. Na rynku non stop panuje duża konkurencja, zatem każdy chce zdobyć nowiutkich kontrahentów.

Read More …

Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie szukania pracy

Dostałeś już kilka ofert, niektóre z nich okazują się faktycznie ciekawe, ale jedna oferta wyjątkowo nie daje Ci spokoju.
Jaka to oferta? Miałbyś pracować jako aktuariusz, ale szczerze mówiąc nie masz pojęcia, kto to jest i czym się zajmuje.

Read More …

Jakie są dobre cechy skorzystania z biur księgowych? Czy coś właściciel dzięki nim zyskuje?

Wielu właścicieli przedsiębiorstw korzysta z usług, jakie będą konieczne, by móc prowadzić własny interes. Jedną z takich usług będzie księgowość. Nie wszyscy bowiem poradzą sobie właściwie z tym zagadnieniem, dlatego właśnie wolą zlecić tak ważne zlecenie komuś, kto się na tym zna.

Read More …

Co jak długi okres mogą zostać powtarzane szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz do czego muszą one przygotowywać członków personelu?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom przeszkolenia, na którym poznają oni zagadnienia związane z zachowaniem między innymi bezpieczeństwa na stosownych stanowiskach.

Read More …

Odzyskiwanie długów nie musi być wielce trudne

Czasem dzieje się tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś pewną kwotę, umawiając się z nim na termin oddania, ale jednak okazuje się, iż nie jest on dotrzymywany. Pewnie że ma szansę się okazać, iż dana osoba zapomniała oraz jeżeli jedynie jej o tym powiemy, to nagle zwróci pożyczkę, mimo wszystko ma szansę się także okazać tak, iż nie będzie pragnęła tego robić.

Read More …