Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Dobór odpowiedniego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W kontekście startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze dłuższa, chociażby ze względu na słabą zdolność kredytową bądź brak historii kredytowej. Read More …

Już w tej chwili dowiedz się czym jest środek trwały, które składki ZUS powinien opłacać przedsiębiorca oraz jak najszybciej wznowić działalność

Każdy biznesmen powinien mieć chociażby zasadniczą wiedzę w zakresie prawa. Jest to ważne, gdyż obecnie każdy chciałby wykorzystać niewiedzę innej osoby, aby się wzbogacić. Na rynku non stop panuje duża konkurencja, zatem każdy chce zdobyć nowiutkich kontrahentów.

Read More …

Skończyłeś właśnie studia wyższe i jesteś na etapie szukania pracy

Dostałeś już kilka ofert, niektóre z nich okazują się faktycznie ciekawe, ale jedna oferta wyjątkowo nie daje Ci spokoju.
Jaka to oferta? Miałbyś pracować jako aktuariusz, ale szczerze mówiąc nie masz pojęcia, kto to jest i czym się zajmuje.

Read More …

Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z właściwościami inwestycji.
Konto oszczędnościowe różni się od inwestycji tym, że kwotę znajdującą się na nim w każdym momencie można zwiększyć, czy też pomniejszyć o stosowną sumę.

Read More …

Jakie są dobre cechy skorzystania z biur księgowych? Czy coś właściciel dzięki nim zyskuje?

Wielu właścicieli przedsiębiorstw korzysta z usług, jakie będą konieczne, by móc prowadzić własny interes. Jedną z takich usług będzie księgowość. Nie wszyscy bowiem poradzą sobie właściwie z tym zagadnieniem, dlatego właśnie wolą zlecić tak ważne zlecenie komuś, kto się na tym zna.

Read More …

Jak spółka może ograniczyć koszty funkcjonowania a jednocześnie utrzymania spółki?

Wszyscy właściciele firm pragną w jak największym stopniu ułatwić robotę swoim członkom personelu. Lokują fundusze w nowe moduły, zakupują wszelakie programy usprawniające pracę.

Read More …

Co jak długi okres mogą zostać powtarzane szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz do czego muszą one przygotowywać członków personelu?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom przeszkolenia, na którym poznają oni zagadnienia związane z zachowaniem między innymi bezpieczeństwa na stosownych stanowiskach.

Read More …

Odzyskiwanie długów nie musi być wielce trudne

Czasem dzieje się tak, iż ze szczerego serca pożyczamy komuś pewną kwotę, umawiając się z nim na termin oddania, ale jednak okazuje się, iż nie jest on dotrzymywany. Pewnie że ma szansę się okazać, iż dana osoba zapomniała oraz jeżeli jedynie jej o tym powiemy, to nagle zwróci pożyczkę, mimo wszystko ma szansę się także okazać tak, iż nie będzie pragnęła tego robić.

Read More …